Gwiazdy

83-letnia DJ Wika gwiazdą teledysku debiutującego wokalisty. "Dzieli nas powierzchowność, a my seniorzy też umiemy się bawić!"

Gwiazdy

Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika, to najstarsza w Polsce DJ-ka. Dziś ma 83 lata, a z wykształcenia jest pedagogiem specjalizującym się w trudnej młodzieży. Była również żoną dyplomaty i mieszkała wiele lat za granicą, w Szwajcarii. Jest pomysłodawczynią Parady Seniorów. Inspirująca i łącząca pokolenia DJ Wika teraz przeciera kolejne szlaki i występuje w teledysku muzycznym.

DJ Wika i działalność społeczna

Jest najstarszą DJ-ką w Polsce, a być może i na świecie. Nieustannie łamie stereotypy dotyczące seniorów. Obecnie prowadzi stałe dyskoteki dla osób starszych, propaguje aktywność seniorów, bo jak sama o sobie mówi: "młodzież to stan umysłu". Jest również organizatorką wycieczek dla emerytów. W czerwcu 2021 roku na otwarciu domu towarowego w centrum Warszawy to właśnie DJ Wika zajęła się oprawą muzyczną.

Jakiś czas temu wystąpiła w teledysku Cleo do piosenki "Noc", ale nie zwalnia tempa. Telefon od Olka Orlika, całkowicie nowego artysty w świecie muzycznym i jego pomysł na teledysk angażujący seniorów przekonały Wirginię do tego, aby wzięcia w nim udział. Charytatywnie.

Seniorzy też się potrafią bawić

Wiek nie jest żadną barierą. Teledysk jest o tyle wyjątkowy, że łączy pokolenia i historie ludzi starszych z młodym artystą na samym początku swojej drogi. Może czerpać od nich wiedzę, ale też zachęcić ich do zabawy, a długo namawiać nie trzeba. DJ Wika na planie teledysku była profesjonalna i rozmowna, miała duży wkład w scenę ze swoim udziałem.

- DJ Wika to osoba z wielką charyzmą o wielkiej wrażliwości. Wspaniała kobieta, która swoją obecnością potrafi pokolorować tłum ludzi bez żadnego wysiłku. W tym, co robi jest naturalna, w 100 proc. autentyczna. Bez jej obecności mój klip nie byłby już tak jaskrawy jak w obecnej chwili. Nie tylko w scenach, w których była, ale i pozostałych. Nadawała niezapomniany charakter imprezy. Na zawsze mi zapadnie w pamięć scena, w której DJ Wika w kłębach dymu, otoczona światłami scenicznymi wyglądała niczym światowej klasy DJ. Efekt był obłędny - powiedział Olek Orlik.

Dobra zabawa płynie jej we krwi

Jak to się stało, że mimo wieku DJ Wika wciąż gra na imprezach i jest aktywna? Jak podoba się jej teledysk, w którym zagrała? Rozrywkowa seniorka odpowiedziała nam na te pytania:

Bardzo mi się podoba. Wyszło bardzo ciekawie. Olek ma taki głos serdeczny, ciepły. Bardzo przyjemny do słuchania. Aksamitny. Zadzwonił, zapytał, miałam dzień wolny. Lubię młodych wspierać. Brak kasy nie jest istotny. Liczy się przekaz. Chcę wesprzeć, jeśli uznają, że się przydam. Miałam wolny czas, piękna pogoda była to poszłam. Organizowała to grupa młodych ludzi i ich podziwiam. Jeśli mam imprezy i jestem otoczona starszymi, to dla mnie takie oderwanie, zobaczenie młodości i szaleństwa to taki relaksik. Kocham muzykę. Łamanie stereotypów zaczęłam 24 lata temu. Największym boomem była parada seniorów. Ogromny przełom w ich pokazaniu. Pogodność, kolory, radość, szaleństwo. Każdy na paradzie jest anonimowy. Starzy i młodzi, nie różnimy się dużo, tylko powierzchownością. Jeśli ktoś o to dba, ja dbam, żebyśmy się nie wstydzili rzeczy naturalnych, chorób, przemijania, niesprawności, upośledzeń, inności. Nie wstydźmy się. To nasze życie, życie człowieka. Nie jesteśmy jednakowi, więc akceptujmy siebie. Jeśli ktoś tego nie robi, to jest nieszczęśliwy i nienawistny. Młodym się bywa tylko jakiś czas, a dojrzewa się całe życie. Starzy są wybrani. Nie każdy młody dożywa. Starość jest darem życia. Człowiek żyje długo, a życie jest cudem. Jeśli żyjemy długo to żyjmy dobrze, żyjmy radośnie. Nie przepraszajmy, tylko cieszmy się, że żyjemy, radujmy się, że żyjemy. Jeśli ludzie potrafią żyć bez nóg to trzeba pokazać ich moc i kreatywność, nie ukrywać. Jeśli młodzi mają super pomysł i mam czas to czemu nie. Chętnie pomogę!

- powiedziała Wirginia Szmyt w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.

DJ Wika to osoba o niezwykłej empatii, rozumiejąca świat i ludzi. Klip, w którym wzięła udział miał swoja premierę 17 lipca, a całość w wykonaniu Olka Orlika nosi tytuł "Lepiej". Pani Wirginia to niewątpliwy przykład bycia aktywnym seniorem z bagażem doświadczeń, lecz skupiającym się na sprawach bieżących. Pomaga i ma nadzieję, że i my zaczniemy sobie pomagać. Ot tak, po prostu. Żeby było lepiej.

Zobacz wideo: DJ Wika - kobieta, która łączy pokolenia

Zobacz także:

Autor: Karolina Kubicka

Pozostałe wiadomości