Gwiazdy opowiadają o filmie "Diuna: Część druga". "Na ekranie możesz być naprawdę zły"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Villeneuve, Skarsgard i Brolin o "Diuna: Część druga"
Villeneuve, Skarsgard i Brolin o "Diuna: Część druga"
Gwiazdy na premierze "Diuny"
Gwiazdy na premierze "Diuny"
Światowa premiera drugiej części “Diuny” (napisy)
Światowa premiera drugiej części “Diuny” (napisy)
Zendaya i Florence Pugh o "Diunie": to było jak sen
Zendaya i Florence Pugh o "Diunie": to było jak sen
Premiera drugiej części "Diuny"
Premiera drugiej części "Diuny"
"Diuna: Część druga" szturmem zdobywa kina. W weekend otwarcia film pobił rekordy frekwencji zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. O tym, jak to jest uczestniczyć w tak niezwykłym projekcie, Anna Tatarska z Dzień Dobry TVN rozmawiała z twórcami: reżyserem Denisem Villeneuvem i aktorami Joshem Brolinem oraz Stellanem Skarsgårdem.

Film "Diuna: Część druga" oczami aktorów

Stellan Skarsgård w "Diunie" wciela się w mrocznego barona Vladimira Harkonnena. Jego postać jest zła do szpiku kości. Jak aktor czuł się, grając tak okrutnego bohatera?

- Myślę, że zostałem aktorem prawdopodobnie właśnie dlatego, żeby móc robić rzeczy, których nie odważyłbym się zrobić w prawdziwym życiu. Na ekranie możesz być naprawdę zły, to miłe, ale w tej postaci są też emocje. Baron Harkonnen się złości, smuci, bywa rozczarowany. Jest istotą ludzką, ale żyje w społeczeństwie, które jest w pewnym sensie makiaweliczne. Żywcem wyjęte z XV wieku czy z czasów Henryka VIII - powiedział Skarsgård w rozmowie z Anną Tatarską.

Z kolei Josh Brolin to filmowy Gurney Halleck, mistrz wojenny i mentor głównego bohatera. Co ciekawe, aktor wszystkie sceny kaskaderskie wykonywał bez dublera.

- Miałem wtedy pięćdziesiąt pięć lat, a kiedy jesteś starszy, to czujesz się w takich chwilach inaczej niż jako dwudziestopięciolatek. Robiłem wiele numerów kaskaderskich w mojej karierze. Kochałem je i nadal kocham, bo to świetna zabawa, prawie taniec. Tylko że nosisz masę ciężkich klamotów i tańczysz z mieczem. To męczące. Myślałem, że jestem w wystarczająco dobrej formie. A potem dotarłem na plan i zdałem sobie sprawę, że muszę się bardziej postarać, naprawdę poważnie do tego podejść, mimo że miałem już spore doświadczenie. Na początku po dziesięciu sekundach leżałem na ziemi, sapiąc, ale dałem radę - wyznał Brolin.

O czym opowiada film "Diuna"?

Wielu widzów filmu nie czytało książki Franka Herberta, na której oparta jest ta historia. Jak to wpłynie na ich przygodę z "Diuną"?

- Naprawdę starałem się jak najlepiej wydestylować esencję poezji tych książek. One są bardziej skomplikowane, bo literatura może wiele, zaś kino jest o wiele bardziej instynktownym medium. Starałem się przenieść najważniejsze wątki z książek na ekran i mam nadzieję, że wzbudzi to ciekawość publiczności, zachęci ją, by zapoznać się z literackim pierwowzorem. Postrzegam tę historię jako studium wpływu środowiska na ludzi, opowieść o tym, jak ekosystem wpływa na kultury, technologie, religię, języki. Czuję, że idea eksploatacji zasobów naturalnych, niebezpieczeństwo mieszania religii i władzy to najważniejsze tematy tego filmu - przyznał Denis Villeneuve.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Reporter: Anna Tatarska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
Materiał promocyjny

Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana