Timothée Chalamet i Austin Butler ujawniają kulisy "Diuny 2". "Naprawdę przeżywaliśmy sceny"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Chalamet i Butler o “Diuna: Część druga”
Chalamet i Butler o “Diuna: Część druga”
"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami
"The Last of Us" w HBO Max - relacja z polskiej premiery serialu oraz rozmowy z twórcami i aktorami
„The Last of Us” – popularna gra komputerowa stała się serialem
„The Last of Us” – popularna gra komputerowa stała się serialem
Pedro Pascal zagrał z idolem swojego dzieciństwa
Pedro Pascal zagrał z idolem swojego dzieciństwa
"Diuna" powraca. Część drugą porywającego widowiska, tak samo jak i pierwszą, wyreżyserował Denis Villeneuve. Na ekranie będziemy przyglądać się kolejnym losom Paula Atrydy, w którego znów genialnie wcielił się Timothée Chalamet. Jak przebiegała praca nad filmem?

"Diuna. Część druga" - o czym będzie opowiadał film?

Główny bohater "Diuny" Paul Atryda (Timothée Chalamet) w drugiej części filmu zapragnie zemścić się na konspiratorach, którzy zniszczyli jego rodzinę. Młody mężczyzna połączy siły z fremenami. Ostatecznie będzie musiał dokonać wyboru pomiędzy miłością do Chani a przyjęciem na swoje barki odpowiedzialności za przyszłość wszechświata. W jego demonicznego przeciwnika Feyd-Rautha Harkonnena wcielił się znany doskonale z roli "Elvisa" Austin Butler. Obaj grający wrogów aktorzy udzielili wywiadu reporterce Dzień Dobry TVN Annie Tatarskiej. W rozmowie wyznali, jak zareagowali na pomysł realizacji drugiej części kinowego hitu.

- Nigdy wcześniej nie miałem szansy wracać do postaci, ale podobało mi się to, bo po pierwszej części czułem ogromną potrzebę, by podróż Paula Atrydy mogła się domknąć. Trzymałem kciuki za drugą część i udało się. To było bardzo satysfakcjonujące - zaznaczył Chalamet.

Jak wyglądała praca nad drugą częścią "Diuny"?

Wcielający się w głównego bohatera aktor zapewnił, że zdjęcia do kolejnej serii "Diuny" powstawały w prawdziwych lokalizacjach.

- My naprawdę przeżywaliśmy kręcone sceny. To możliwość zanurzenia się w tym świecie, zawieszenia niewiary i poczucia, że się po prostu tam jest - wspominał Chalamet.

Austin Butler docenił natomiast wagę charakteryzacji w budowaniu roli.

- Zmienia sposób, w jaki się myśli, czuje, w co się wierzy, jak się rusza. Świetnie się bawiłem, będąc kimś całkiem innym w "Diunie" - stwierdził aktor znany z "Elvisa".

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Reporter: Anna Tatarska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości