Depeche Mode powraca z nową płytą. "To rodzaj terapii i pogodzenia się z utratą przyjaciela"

Autor:
Berenika
Olesińska
Newsy ze świata gwiazd
Newsy ze świata gwiazd Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

"Memento Mori" - taki tytuł nosi najnowszy album Depeche Mode. Krążek już od 24 marca jest dostępny dla fanów zespołu. Jak materiał jest oceniany przez krytyków? Nie zabrakło nawiązań do śmierci Andy'ego Fletchera.

"Memento Mori" - nowa płyta Depeche Mode

Według nieoficjalnych informacji w Polsce istnieje największy na świecie fanclub zespołu Depeche Mode. Miłośników twórczości brytyjskiego zespołu ucieszy więc fakt, że muzycy wydali nową płytę. Jej tytuł brzmi: "Memento Mori". Premiera albumu odbyła się 24 marca.

- Ta płyta jest wyjątkowa z wielu względu. Recenzenci są zachwyceni. Komplementów jest cała masa pod adresem muzyków - komentuje w Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki, który zdążył już zapoznać się z pierwszymi opiniami na temat krążka.

Depeche Mode oddaje muzyczny hołd Andy'emu Fletcherowi

W maju minie rok od śmierci współzałożyciela i członka grupy Depeche Mode - Andy'ego Fletchera. - Kiedy muzyk odszedł, wielu zastanawiało się nad tym, co dalej z Depeche Mode. Po jakimś czasie przyszła ta odpowiedź, że zespół będzie nadal tworzył - przypomina Mateusz Hładki.

Dziennikarz zaznacza również, że fani bandu doszukują się powiązania "Memento Mori" ze zmarłym artystą. - Ile ta nowa płyta ma wspólnego ze śmiercią Fletchera? Wiele, bo chociaż ta muzyka zaczęła być tworzona jeszcze przed tym, jak odszedł, to ta pustka po nim miała ogromny wpływ na muzyków, na tworzenie tej płyty i to tworzenie płyty stało się rodzajem terapii, sposobem na próbę pogodzenia się z tym, że ich przyjaciela już nie ma - wyjaśnia reporter Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Frazer Harrison/Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości