Allan Krupa podbija show-biznes. "Nie ma nic, poza zaliczką, czego nie moglibyśmy sobie sami załatwić"

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
InteriaMuzyka
Wywiad z Edytą Górniak
Wywiad z Edytą GórniakDzień Dobry TVN/x-news
wideo 2/14

Alan Krupa w zeszłym roku zadebiutował w branży muzycznej. Syn Edyty Górniak nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Młody artysta tworzący pod pseudonimem Enso, planuje wydać pierwszą płytę. Kiedy premiera krążka?

Allan Krupa idzie w ślady mamy

Allan Krupa od najmłodszych lat wychowywał się wśród muzyki. Obserwując mamę, Edytę Górniak zbierał inspirację i chłonął tajniki rynku muzycznego. W zeszłym roku 18-latek postanowił spróbować sił w branży jako Enso. Wydał wówczas kontrowersyjny utwór "Lambada". 

- Zacząłem na początku liceum pisać pierwsze teksty i tak zostało. Jakoś z rok temu napisałem i nagrałem "Lambadę". To tak leżało tak naprawdę. Potem moja mama wymyśliła, żeby wypuścić utwór właśnie jakoś na moją osiemnastkę. To tak pomyślałem, że właśnie ten będzie jako pierwszy. (...) To był pomysł mojej mamy - mówił w rozmowie z Eską Enso.

Allan Krupa wydaje płytę

Allan Krupa wciąż tworzy. W styczniu 2023 roku w sieci pojawił się utwór Wow. Jak się okazało, jest to pierwszy singiel zapowiadający wspólny album Enso i Nerwusa – "Co Za Czas, Aby Być Żywym". Jak rozpoczęła się współpraca artystów?

- Współpraca moja i Edi zaczęła działać, w międzyczasie ona powiedziała: 'Spotkajcie się z Allanem w studiu, on robi super rzeczy'. I tak się zaczęło, pyknęło od pierwszego dnia - tłumaczył Nerwus podczas rozmowy z dziennikarzem Interii.

Nerwus dodał także, że płyta jest już na ukończeniu, a na drugą połowę bieżącego roku panowie przewidują premierę i koncerty.

- W dzisiejszych czasach wytwórnie nie wspierają artystów tak, jakby tego każdy oczekiwał. Szczególnie młodych. Więc postawiliśmy na niezależność, bo doszliśmy do wniosku, że nie ma nic, poza zaliczką, czego nie moglibyśmy sobie sami załatwić - stwierdził Allan. - Wiemy, czego chcemy, i idziemy po to totalnie niezależnie - dodał Nerwus w wywiadzie z Interią.

Co więcej, syn Edyty Górniak przyznał, że podchodzi do swojej pasji poważnie i ciężko pracuje na to, by osiągnąć sukces.

- Trzeba pracować do tego momentu, kiedy radiu będzie głupio, że tego nie puszczają - podsumował syn Edyty Górniak.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: InteriaMuzyka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości