Gwiazdy

David Guetta wystąpi w Sylwestra przed paryskim Luwrem. Wyjątkowy koncert będzie transmitowany na cały świat

Gwiazdy

Aktualizacja:
cover video/x-news

Jeden z najpopularniejszych DJ-ów świata może dać sylwestrowy koncert w Waszym domu! Jakim cudem? Otóż David Guetta nagrał wyjątkowe show przed słynną piramidą w Paryżu. Cały dochód z livestreamu muzyki i spektaklu światła zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Koncert Davida Guetty w Sylwestra 2020/2021

31 grudnia zobaczymy spektakl pt. "United at home" francuskiego kompozytora muzyki elektronicznej i DJ-a, Davida Guetty. Oprócz doskonałej muzyki i pokazów światła, widowisko będzie miało dodatkowy walor, ponieważ to kolejny wirtualny spektakl, z którego dochód artysta przeznaczy na pomoc charytatywną.

- Jestem z Paryża, więc koncert w tym najsłynniejszym muzeum na świecie jest dla mnie czymś wyjątkowym. To był wielki sukces w Ameryce, ale zrobienie tego w mieście, w którym się urodziłem, jest czymś szczególnym - wyznał DJ w wywiadzie.

Będzie to trzeci wirtualny koncert Guetty po show na dachu budynku w Miami oraz koncercie na szczycie Rockefeller Center w Nowym Jorku. Podczas tych dwóch imprez zebrał na cele charytatywne aż 1,5 mln dolarów. W sumie oba streamingi miały 50 milionów wyświetleń.

Pomoc charytatywna David Guetty

Środki zebrane podczas sylwestrowej transmisji trafią między innymi do ONZ na rzecz pomocy dzieciom Unicef, a także francuskiej organizacji "Restos du Coeurs" (czyli "Restauracje Serca", które zimą dostarczają posiłki potrzebującym). Widzowie będą również mieli możliwość przekazania darowizn na rzecz Muzeum Luwru, które z powodu pandemii zostało zamknięte.

- Nie chodzi tylko o zebranie pieniędzy na pomoc ludziom, ale także o ich uszczęśliwienie - stwierdził artysta.

Popularny DJ chce również w ten sposób pomóc swoim fanom w trudnych czasach pandemii. Według artysty opinia publiczna potrzebuje "więcej kultury i rozrywki, aby zapomnieć i dobrze się bawić". Choć David przyznał, że jemu również jest ciężko, gdyż dzielenie się emocjami z ludźmi, kiedy jest na scenie, a także obserwowanie ich reakcji jest dla niego niezwykle ważne, to stwierdził, że chce być dla fanów w tych trudnych chwilach.

Mimo wszystko muzyk postrzega siebie jako osobę pozytywną i wierzy, że rok 2021 będzie "szaloną imprezą, jak nigdy dotąd w naszym życiu" .

- Nie mogę się doczekać wyjścia na imprezę. Nic nie może się równać z prawdziwym show - dodał David Guetta.

Transmisję na żywo spektaklu słynnego DJ-a będzie można oglądać m.in. na Facebooku, YouTubie, Instagramie, Twitterze, Twitchu, VK, Insight TV i Trillerze.

David Guetta odwiedził Polskę. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości