Gwiazdy

Lider Whitesnake skończył 70 lat. "Moje kolana mają się świetnie, ale są jak barometry"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Lider Whitesnake skończył 70 lat

David Coverdale to jeden z najpopularniejszych muzyków rockowych na świecie. Zanim utworzył kultową grupę Whitesnake, był członkiem Deep Purple. W rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską, dziennikarką Dzień Dobry TVN opowiedział, jak wyglądała jego droga do panteonu gwiazd rock and rolla oraz czy czuje się na 70 lat.

David Coverdale od pracy w sklepie po gwiazdę rocka

David Coverdale, zanim związał się ze światem muzyki, studiował, by zostać nauczycielem sztuki i grafikiem. Jego ojciec był bezrobotny, a mama pracowała na kilka etatów. - Czułem się z tym fatalnie, dlatego postanowiłem poszukać pracy. Jedyną, która pozwała mi zachować moje długie włosy, była praca w butiku z ubraniami - mówił w rozmowie z Sandrą Hajduk-Popińską, dziennikarką Dzień Dobry TVN.

Choć nigdy nie przypuszczał, że będzie gwiazdą rocka, to - jak podkreślił w wywiadzie - zawsze było ważne dla niego, by wyrażać się artystycznie. Nie wszyscy rozumieli jego podejście, ale postawił na swoim. Podbił muzyczny świat, a utwory Whitesnake takie jak "Here I Go Again" czy "Is This Love" współtworzą kanon muzyki lat 80. i do dziś nuci je cały świat.

Głos wokalisty uznano za jeden z najlepszych w historii rocka. W rozmowie z Dzień Dobry TVN zdradził jak o niego dba. - Przez ostatnie dwa lata nie krzyczałem na scenie, ale nieustannie ćwiczyłem. Wokaliści muszą to robić. Dokładnie tak jak sportowcy muszą trenować na siłowni. Zawsze mam przy sobie specjalną aparaturę do oddychania, z którą podróżuję. Długie, międzynarodowe loty wysuszają śluzówki, dlatego w hotelowych pokojach głównie medytuję i nawilżam drogi oddechowe - wyjaśnił David Coverdale.

Zobacz wideo: Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Lider Whitesnake o relacji z Tomem Cruisem i 70. urodzinach

Co ciekawe, Tom Cruise nalegał, by to właśnie David Coverdale zaśpiewał do filmu "Szybki jak błyskawica".

- Tom to fantastyczna osoba. W czasach, gdy występowałem z Deep Purple branża muzyczna bardzo mieszała się z filmową i sporo imprezowaliśmy z gwiazdami Hollywood. Tworzyliśmy wspólnie rock'n'rollową arystokrację. Mieliśmy wiele wspólnych zainteresowań - mówił wokalista.

Choć trudno w to uwierzyć, David Coverdale 22 września świętował 70. urodziny.

Mam 70 lat, ale nie potrzebuję laski, by wstać z łóżka. Moje kolana mają się świetnie, ale są jak baraometry - powiedzą czy dziś będzie zimno, czy ciepło, a może będzie padał śnieg

Czyim fanem jest wokalista? Jak rozpoczął swoją przygodę z Deep Purple? Posłuchaj całej rozmowy w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości