Gwiazdy

"Nasza świąteczna tradycja". Gwiazdy na widowisku baletowym "Dziadek do orzechów"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Małgorzata Socha, Anna Lewandowska
Bartosz Krupa, Tomasz Urbanek/East NewsMałgorzata Socha, Anna Lewandowska

W drugiej połowie grudnia w Operze Narodowej w Warszawie triumfy święci widowisko baletowe "Dziadek do orzechów i Król Myszy", które idealnie w pisuje się w przedświąteczną atmosferę. Dla wielu gwiazd obecność na tej sztuce to już tradycja.

"Dziadek do orzechów i Król Myszy"

Premiera baletu "Dziadek do orzechów i Król Myszy" w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego odbyła się w 2011 roku. Powstała na podstawie oryginalnej opowieści Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna, niemieckiego poety, który tworzył w epoce romantyzmu. Obecna inscenizacja to wspólna choreografia Wayne’a Eaglinga oraz Toera van Schayka.

Wyjątkowe widowisko od lat cieszy się ogromną popularnością, a bilety szybko się wyprzedają. Wiele polskich gwiazd odwiedziło Operę Narodową, by obejrzeć to magiczne przestawienie.

Anna Lewandowska pochwaliła się, że jej starsza córka Klara miała okazję po raz pierwszy zobaczyć "Dziadka do orzechów i Króla Myszy". Udokumentowała to ważne wydarzenie na swoim Instagramie.

Zobacz wideo: Nie ma świąt bez "Dziadka do orzechów"

Nie ma świąt bez "Dziadka do orzechów"
Nie ma świąt bez "Dziadka do orzechów"Dlaczego warta zabrać dziecko na balet "Dziadek do orzechów"?
Dzień Dobry TVN

Gwiazdy uwielbiają balet

Małgorzata Socha również wybrała się z dziećmi do Opery Narodowej.

- Rodzinna wizyta w Operze Narodowej. "Dziadek do orzechów i Król Myszy" - nasza świąteczna tradycja - napisała aktorka.

Katarzyna Zielińska na Instagramie podzieliła się emocjami po obejrzeniu baletowego widowiska.

- Nasz pierwszy rodzinny raz w Operze Narodowej. "Dziadek do orzechów i Król Myszy" to obowiązkowa pozycja przed Świętami. Wyszliśmy z wypiekami na twarzy. Yuka Ebihara, Vladimir Yaroshenko, Marco Esposito, Kristóf Szabó, Vadzim Kezik, Emilia Stachurska i Cezary Wąsik byli niesamowici. Dziękujemy - podkreśliła gwiazda.

Dzieci Zosi Ślotały były przejęte tym, co działo się na scenie.

- Nie ma Świąt bez "Dziadka do orzechów". Co prawda w trakcie było sto pytań do… Ale wolę jak dzieci są ciekawe świata i zadają pytania, niż gdyby miały przejść obojętnie obok sztuki - napisała Zosia.

Sylwia Gliwa, aktorka znana m.in. z serialu "Na Wspólnej", jest zachwycona przedstawieniem baletowym.

- Wspaniały wieczór w Operze Narodowej. Wielka sztuka, baletnice, kostiumy, kolory, światła, orkiestra. Cały teatr ludzi wrażliwych na piękno. Kto był na #dziadekdoorzechów ręka w górę - napisała na Instagramie.

Pogodni TVN

Pogodni TVN
Pogodni TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Bartosz Krupa, Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości