Gwiazdy

Daria Marx Marcinkowska podbija międzynarodowy rynek muzyczny. "Nie poddawałam się, pisałam piosenki"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Miała śpiewać w operze, jednak gdy skończyła 18 lat, zaryzykowała i ruszyła do Londynu. Przez 5 lat studiowała w London College Of Music, a w Wielkiej Brytanii stawiała pierwsze muzyczne kroki. Pod koniec sierpnia przybyła do Polski, by na naszej scenie zaprezentować swoje nowe dzieło – singiel "Love Blind".

Daria Marx Marcinkowska – utalentowana polska wokalistka

Daria Marcinkowska ma zaledwie 25 lat, a na swoim koncie wiele sukcesów. Choć początkowo jej ścieżka muzyczna bliższa była operze, dziewczyna zmieniła nieco swoją drogę, rozpoczynając studia w angielskiej uczelni London College Of Music. Jak przyznaje, zdecydowanie lepiej poczuła się w gatunkach typu pop i soul. Na Wyspach pod okiem nauczycieli szkoliła swój warsztat, a także debiutowała na scenie. Występowała między innymi przed szwedzką rodziną królewską, śpiewając piosenki swojego autorstwa.

- Jestem osobą, która ukrywała się latami i pracowała na swój sukces. Wydaje mi się, że tu chodzi o moje podejście do tego, co zawsze chciałam robić. Ja wierzę w to, że przygotowanie jest niezbędne do każdej kariery, więc spędziłam lata, szkoląc się muzycznie. Na początku śpiewałam operowo w Polsce, potem w pogoni za marzeniami wyjechałam do Londynu, gdzie stałam się songwriterem

– powiedziała.

Daria dodała także, że jako 18-latka dostała się na aktorstwo szekspirowskie, gdzie studiowała z samymi Brytyjczykami. Choć nikt nie liczył na to, że dziewczyna opanuje do perfekcji język angielski, dziś mówi już z akcentem brytyjskim i ma swojego trenera.

- Poświęciłam lata ciężkiej pracy, żeby mówić tak, jak teraz – wyjaśniła.

Polka zauważona przez niemiecką wytwórnię

Swoją twórczością Marx chwaliła się również w sieci, dzięki czemu odnalazła ją niemiecka wytwórnia Pelican Songs i zaproponowała współpracę.

- W życiu na pewne rzeczy trzeba poczekać. Ja się nie poddawałam, pisałam piosenki. Wierzę w to, że trzeba być tak dobrym, żeby ludzie nie byli w stanie cię przegapić - podsumowała.

Daria specjalnie dla naszych widzów zaśpiewała piosenkę "Love Blind". Posłuchajcie tego wykonu. Jak wam się podoba?

Zobacz także:

Honey Boo Boo po latach mówi o traumie z dzieciństwa i samotności. Jej mama była uzależniona od narkotyków i alkoholu

International Festival - jak stworzyć szczęśliwą społeczność międzynarodową?

Występ Ewy Farnej w Sopocie zapamiętamy na długo. Na scenę zaprosiła 3 kobiety i opowiedziała ich poruszające historie

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości