Gwiazdy

Czesław Mozil powraca z nowym albumem. "Nie potrafię pisać śmiesznych i lekkich rzeczy"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Czesław Mozil – „Z miłości”

Czesław Mozil przedstawia nową płytę "#IDEOLOGIAMOZILA". Osobisty album to zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia, to zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla artysty spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście. Jakie tematy poruszył wokalista oraz jak wyglądała praca nam nowym krążkiem?

Czesław Mozil powraca 

Czesław Mozil w ostatnim czasie pracował nad nowym wydawnictwem. 26 listopada ukazała się płyta "#IDEOLOGIAMOZILA". Za produkcję albumu odpowiada znany i ceniony w świecie hip-hopu Matheo, wokale zaś nagrał i zmiksował Marcin Bors. A to wszystko to tylko przedsmak fantastycznej płyty. Jak mówi sam artysta, album jest jego osobistą walką z kompleksem pisania po polsku. To pierwsza płyta, do której Czesław samodzielnie napisał większość tekstów. - "Jako emigrant, wychowany na duńskiej ziemi, zawsze odczuwałem tremę, pisząc po polsku. Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis" – twierdzi.

Co więcej, słowa wyśpiewane przez Czesława mają szczególne znacznie. Wokalista porusza trudne tematy. W piosence "Z miłości" opowiada m.in. o przemocy domowej. W "To nasze coś" o świadomej decyzji nieposiadania dzieci, a "Dzień, w którym uśmiech znikł" to opowieść o ogromnej odpowiedzialności, jaka w tej chwili ciąży na naszym społeczeństwie. Michał Sławecki, światowej klasy kontratenor, podjął się zaśpiewania partii oprawcy, czego efekt jest zniewalający. Stanisław Soyka w "Pan tu nie stał" zgodził się zostać przedstawicielem pokolenia, które nie chce zrozumieć młodszej generacji, a Czadoman w "Autorytecie" pięknie wyśpiewał hymn o wszystkich "nieomylnych" krytykach muzycznych. 

Myślę, że zawsze będzie się ofiarą swojego sukcesu. Ludzie, którzy znają mnie z koncertów, wiedzą, że jestem słodko-gorzki. Prawda jest taka, że jak już sam mam coś pisać, to łapie się na tym, że nie potrafię pisać śmiesznych i lekkich rzeczy. Życie uczy trochę pokory, dojrzewam i doceniam, jak ktoś sięgnie po muzykę, którą robię

Na czym polega #IDEOLOGIAMOZILA?
Na czym polega #IDEOLOGIAMOZILA? Źródło: Dzień Dobry TVN

Czesław Mozil na scenie Dzień Dobry TVN 

Czesław Mozil specjalnie dla naszych widzów wykonał na scenie piosenkę "Z miłości". Posłuchajcie tego wykonania. 

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości