Córka Ewy Sałackiej o wydarzeniach sprzed lat: "Zawsze otwarcie mówię o tym, co spotkało moją mamę"

Matylda Kirstein

Szczęśliwe życie, przerwała nagła śmierć. Ewa Sałacka zmarła 15 lat temu, na skutek wstrząsu anafilaktycznego spowodowanego ukąszeniem osy. Jej córka, Matylda Kirstein w szczerym wspominała mamę.

Matylda Kirstein wspomina mamę

Jak wyznaje, to bardzo ważny temat, o którym wciąż mówi się za mało. Matylda Kirstein, córka tragicznie zmarłej aktorki Ewy Sałackiej w najnowszym wywiadzie wróciła wspomnieniami do niezwykle trudnych zdarzeń. Do tragedii doszło w 2006 roku. Był wakacyjny, lipcowy dzień. Ewa Sałacka, uznawana za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek, spędzała go w otoczeniu przyrody, w Arciechowie. W szklance, z której gwiazda chciała się napić, znalazła się osa, która użądliła ją w usta. Ewa Sałacka była uczulona na jad owadów. Pomimo szybkiej reakcji i natychmiastowego podania leków, aktorki nie udało się uratować. Zmarła na skutek wstrząsu anafilaktycznego.

Zawsze otwarcie mówię też o tym, co spotkało moją mamę i chętnie biorę udział w kampaniach uświadamiających, czym jest wstrząs anafilaktyczny. Jest to bardzo ważny temat, o którym nadal mało się mówi. Sama jestem uczulona i nawet w minionym roku byłam dwukrotnie ukąszona przez osę, co w moim przypadku skończyło się zastrzykami w szpitalu

– powiedziała Matylda Kirstein w wywiadzie dla "Życia na gorąco".
Do tragedii doszło w Arciechowie. To tam znajdowała się i znajduje rodzinna działka. Matylda Kirstein przyznała, że rodzina pozbyła się tego miejsca. - Już babcia nie lubiła tam jeździć, szczególnie bez mojego dziadka. On najbardziej lubił to miejsce, ale zmarł w 2010 roku. Poza tym o taki dom i działkę trzeba dbać przez cały rok, tam jest dużo pracy. Babcia już nie miała na to siły. Jednak przede wszystkim najbardziej ciążyły jej trudne wspomnienia, które wiązały się z tym miejscem. - Ja sama od śmierci mamy unikałam tego miejsca. Byłam tam może dwa razy. Wcześniej spędzałam tam dużo czasu – wyznała.

Matylda Kirstein – córka Ewy Sałackiej

Kiedy Ewa Sałacka zmarła, Matylda miała zaledwie 12 lat. Po śmierci mamy, dziewczynką zajmował się ojciec Witold Kirstein. Dużym wsparciem była dla niej także ukochana babcia, Barbara Sałecka, znana reżyserka.
Z babcią mam świetny kontakt i jest ona dla mnie, jak najlepsza przyjaciółka. Niestety pandemia nas rozdzieliła i od kilku miesięcy rozmawiamy jedynie przez telefon lub wideorozmowy – powiedziała.
Matylda z wykształcenia jest psychologiem. Pracuje w marketingu. - Kocham zwierzęta, ale do ich posiadania podchodzę bardziej racjonalnie niż mama. Mam tylko jednego kota Rysia i na razie nawet on sam jest wymagający. Poza tym, tak jak mama, kocham film, modę oraz sztukę – wyznała.
Mama i córka wspominają Ewę Sałacką. Zobacz archiwalne wideo:
Zobacz też:
Autor: Anna Korytowska
Pozostałe wiadomości