Gwiazdy

Zagraniczne gwiazdy zagrają dla Ukrainy. Kto wystąpi na koncercie? Na liście m.in. Ed Sheeran

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Radiozet.pl

Zagraniczne gwiazdy łączą siły w geście solidarności z Ukrainą. Już 29 marca odbędzie się "Concert for Ukraine", czyli muzyczne wydarzenie, którego dochód zostanie przekazany na cele humanitarne w atakowanym kraju. Kto wystąpi na koncercie? Swoją obecność zadeklarował m.in. Ed Sheeran.

Koncert dla Ukrainy

Pomoc dla obywateli Ukrainy płynie z różnych stron. W zbiórki angażuje się wiele społeczności, instytucji, firm i gwiazd. Również świat muzyczny nie jest obojętny na to, co dzieje się w atakowanym kraju. Przykładem takiego działania w Polsce był koncert "Razem z Ukrainą", który odbył się 20 marca na scenie Atlas Arena w Łodzi.

Ukraina

Wojna rozdzieliła ich z bliskimi
Wojna rozdzieliła ich z bliskimi Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jak się okazuje, zagraniczne gwiazdy również chcą nieść pomoc naszemu wschodniemu sąsiadowi. Wykorzystają do tego swój talent i rozpoznawalność. Brytyjska stacja telewizyjna ITV opublikowała komunikat, w którym informuje o koncercie organizowanym w geście solidarności z Ukrainą. Ma on się odbyć już 29 marca w Birmingham.

"Concert for Ukraine" - kto wystąpi?

Kto wystąpi podczas "Concert for Ukraine"? Na scenie pojawią się artyści cieszący się ogromną popularnością na całym świecie. Swoją obecność potwierdzili już Ed Sheeran, Emeli Sande, Camila Cabello czy grupa Snow Patrol. Jak deklarują organizatorzy wydarzenia, już wkrótce na liście gwiazd pojawią się kolejni wykonawcy solidaryzujący się z obywatelami Ukrainy.

Cały dochód z koncertu zostanie przekazany dla Disasters Emergency Committee‘s (DEC) Ukraine Humanitarian Appeal. Według prognoz, szacowana kwota może sięgnąć nawet 3 milionów dolarów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Radiozet.pl

Źródło zdjęcia głównego: JMEnternational/Getty Images

Pozostałe wiadomości