Gwiazdy

Ostatni sezon przygód Chyłki. Prawniczka "znowu wzbudzi emocje i liczne komentarze"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Mateusz Jarosławski
“Chyłka” powraca!

Piąty sezon serialu "Chyłka" jest już dostępny w Playerze. Jak zakończą się przygody wyrazistej pani mecenas? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Magdalena Cielecka, Filip Pławiak oraz Remigiusz Mróz.

Wydarzenia w serialu "Chyłka - Oskarżenie"

Na podstawie książek Remigiusza Mroza zrealizowano pięć sezonów serialu "Chyłka". Przygody pani prawnik cieszyły się dużą popularnością, jednak zdecydowano, że obecnie emitowany sezon, będzie tym ostatnim. W kolejnej edycji Joanna ponownie zostanie uwikłana w niezwykle skomplikowaną i nieoczywistą sprawę. Pewien ksiądz namówi ją bowiem, by broniła opozycjonisty skazanego przed laty za morderstwo czwórki dzieci. Równocześnie będzie mierzyła się z prywatnymi problemami.

- Jestem w tym sezonie nie dość że w ciąży, to jeszcze po brutalnym pobiciu, więc początek jest w szpitalu. (...) Kontynuujemy to, czym zakończył się sezon 4, czyli moja bohaterka jest w ciąży. Nie wie z kim i chyba się tego nie dowie jednak do końca, albo przestanie to być dla niej najważniejsze. Wraca przede wszystkim do pracy. Wraca do sprawy, która znowu jest niemożliwa do wygrania. Znowu jest kontrowersyjna, znowu wzbudza emocje i liczne komentarze, ale właśnie takiej sprawy Chyłka potrzebuje, (...) żeby wrócić na szczyt - powiedziała Magdalena Cielecka w Dzień Dobry TVN.

Co stanie się w ostatnim sezonie "Chyłki"?

Odtwórczyni głównej roli w naszym programie zdradziła: "Życiowo i zawodowo skończy się i dobrze, i źle, tyle mogę powiedzieć. Również Zordon wkroczy na zupełnie inny etap". Młody aplikant bowiem znajdzie się w niebezpieczeństwie, a bolesna prawda o śmierci jego matki ujrzy światło dzienne.

- Zordona dogania sprawa z przeszłości i trafia do aresztu, do więzienia. Ale jak to w "Chyłce" - starają sobie z tym jakoś poradzić. (...) Nie mogę tego obiecać, że się tak do końca podniesie, ale na pewno będzie walczył - mówił Filip Pławiak.

Na planie tego serialu chętnie bywał także Remigiusz Mróz. Jak pisarz przyjął decyzję o zakończeniu realizacji produkcji?

- To nie jest tak, że ja tę decyzję o końcu serialu przyjąłem obojętnie, bo to rzeczywiście było takie dojmujące. Wszyscy liczyliśmy na to, że "a jeszcze może 6, a jak dobrze pójdzie, to jeszcze 7 sezon nakręcimy". Chyba wszyscy się na to nastawialiśmy, ale może lepiej czasem wcześniej skończyć z odpowiednim hukiem i przytupem - stwierdził Remigiusz Mróz.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości