Gwiazdy

Był nominowany do Oscara. Jak wspomina galę? "10 metrów ode mnie płakała Sharon Stone"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Jego życie to wspaniały kadr

Bogumił Godfrejów jest znakomitym operatorem, który został nominowany do Oscara w 2002 roku. Był obecny na gali wręczenia nagród, gdzie mógł spotkać się i porozmawiać z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Jak to wspomina i jaka sytuacja najbardziej zapadła mu w pamięć? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Bogumił Godfrejów wspomina galę Oscarów

Bogumił Godfrejów został wyróżniony nominacją do Oscara w kategorii krótkometrażowy film fabularny za "Męską sprawę". Był wtedy studentem trzeciego roku szkoły filmowej. Dziś to doświadczony i uznany operator. Jak z perspektywy dwóch minionych dekad wspomina moment, kiedy dowiedział się, że ma szansę na zdobycie najważniejszej nagrody w branży filmowej?

- Szaleństwo. To było zdziwienie, dlaczego akurat ja? Dowiedziałem się, że Sławek Fabicki, nasz reżyser, dopisał mnie do tej nominacji. Trzeba było wpisać w formularzu drugie ważne nazwisko osoby, która miała wkład w film - powiedział Bogumił Godfrejów.

Operator doskonale zapamiętał ceremonię wręczenia Oscarów. - Pamiętam niesamowite wzruszenie Sharon Stone i jej łzy, kiedy Halle Berry dostała Oscara. Pierwszy raz w historii Oscarów czarnoskóra aktorka dostała tę nagrodę. Byłem blisko lewej strony sceny i w odległości 10 metrów ode mnie płakała Sharon Stone, stała w cieniu, żeby kamery jej nie zauważyły. Wiedzieliśmy, że to jest historyczny moment - podkreślił Godfrejów.

Bogumił Godfrejów o Oscarach

Bogumił będąc w Hollywood, poznał wiele światowej sławy gwiazd. - Dzięki Januszowi Kamińskiemu miałem szansę spotkać Winonę Ryder, która obiecywała mi, że będzie na mnie głosować. Na planie zdjęciowym do "Złap mnie, jeśli potrafisz", do mnie i do Sławka podszedł nagle Leonardo DiCaprio i też powiedział, że będzie na nas głosował i że cieszy się z naszej nominacji. Dla nich nominacja to jest sukces - przyznał operator.

Czy nominacja do Oscara może zmienić życie i być przełomem w sferze zawodowej? - Wydaje mi się, że dla operatorów z nominacją jest ta ścieżka łatwiejsza, ponieważ nasz język komunikacji jest uniwersalny. Tak jak Janusz Kamiński przebił się swoją wrażliwością. Za reżyserów trzymam kciuki - powiedział Godfrejów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości