operator

  operator

  Sławomir Idziak to znany polski operator filmowy i reżyser pracujący m.in. w Hollywood. Byliśmy pierwszą ekipą telewizyjną, którą zaprosił do swojego domu. Kto urządził wnętrza, które mogliśmy zobaczyć? Co jest najważniejszym eksponatem stojącym w salonie? Dowiedzieliśmy się również, jak wyglądało jego pierwsze spotkanie z Natalie Portman.

  "Nie znam aktora, który by namawiał swoje dzieci do tego zawodu. (...) Moja prababcia powiedziała: 'Wszyscy mężczyźni w naszej rodzinie byli porządni, a ty chcesz artystą zostać'". Z Mirosławem Baką i jego synem Łukaszem, o ich artystycznej pasji, rozmawiali w studiu Dzień Dobry TVN Magda Mołek i Marcin Meller.

  Paweł Gosk pracuje jako operator i aktor. Wielokrotnie wkręcał i nabierał gwiazdy w programach Szymona Majewskiego. Jest również autorem wielu prowokacji w Dzień Dobry TVN. Ostatnio odkrył nową pasję - jedzenie na oczach internautów. Czy i tutaj odnosi sukcesy?

  Michael Coulter jest autorem zdjęć do takich filmów jak "Cztery wesela i pogrzeb", "To właśnie miłość" czy "Notting Hill". Brytyjczyk pracował również przy polskiej produkcji "Słaba płeć?". Z operatorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska. Czy było to dla niego wyzwane pracować na planie, gdzie wszyscy mówili po polsku? Który reżyser był dla niego najbardziej inspirujący i jak wspomina współpracę z Julią Roberts?

  Już jutro w Dzień Dobry TVN: monitoring w żłobkach - czy dzięki niemu dzieci i rodzice naprawdę mogą czuć się bezpieczniej? Grzegorz Hyży - jak udaje mu się porwać tłumy fanów? Oraz Łukasz Żal o nominacji do Oscara - czy operator udaje się na wielką galę w Los Angeles? Bądźcie z nami jutro od 8.00. Program poprowadzą Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.

  To jego reżyserski debiut. Znakomity operator Bartek Prokopowicz reżyseruje film "Chemia". Jego pomysłodawczynią była Magda Prokopowicz, żona Bartka i założycielka fundacji Rak'n'Roll. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska spotkała się z reżyserem na planie filmu.

  Zmienia się sposób wyświetlania i nadawania kina. Do lamusa przeszli kinooperatorzy, którzy dbali, by sena przebiegł bez zakłóceń. Ręcznie "puszcza" film. Takim kimś jest Pan Andrzej, który niczym Alfredo z kultowego "Cinema Paradiso" nawija taśmy na projektor.