Gwiazdy

Światła na Bartosza Gelnera. "Gdybym nie był aktorem, byłbym członkiem Rolling Stonesów"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Bartosz Gelner to aktor młodego pokolenia, który miał już okazję zagrać u znakomitych reżyserów. Przykuł też uwagę widzów rolą komisarza Tomasza w serialu "Szadź". A jaki jest prywatnie? Artysta zabrał nas do swojego rodzinnego miasta, by pokazać najbardziej reprezentacyjne miejsca.

Bartosz Gelner – gdzie się urodził aktor?

Bartosz Gelner to aktor, którego fani serialu "Szadź" znają przede wszystkim z roli komisarza Tomasza. Wielokrotnie mogliśmy go również podziwiać w takich nagradzanych filmach jak: "Sala samobójców" Jana Komasy czy "Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego. Natomiast swoje pierwsze kroki stawiał w Katowicach, gdzie spotkał się z naszą dziennikarką Kingą Burzyńską. Dlaczego akurat tutaj, a nie w Chorzowie?

- To jest karygodny błąd Wikipedii, bo ja nie jestem z Chorzowa, tylko z Katowic, dlatego stwierdziłem, że zabiorę nas w najbardziej reprezentacyjne miejsce – powiedział aktor, przechadzając się po Spodku.

Natomiast do liceum uczęszczał już w Chorzowie. Co ciekawe to on wprowadził do tamtejszej placówki edukacyjnej - mundurki. – Bartek jest osobą ważniejszą od mecenasa Giertycha. Jest człowiekiem, który wyprzedził go o jeden rok – podkreślił Przemysław Fabjański, dyrektor Uniwersyteckiego I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie. - Jeżeli chodzi się do miejsca, z którym kompletnie się utożsamia, to dlaczego by nie mieć tego logo na marynarce – dopowiedział aktor.

Choć Bartosz Gelner w liceum nie był orłem z matematyki, to na scenie szkolnej czuł się świetnie. Jego przyjaciółka Zuzanna Marczyńska-Maliszewska wyjawiła, że zawsze był pewny siebie, a wszędzie, gdzie się pojawiał robił show. – I to się nie zmienia – podkreśliła.

Bartosz Gelner – od Ślązaka po Warszawiaka

Aktor nie związał jednak swojej przyszłości z rodzinnym miastem, bo studia wybrał w Krakowie. Ukończył tamtejszą Akademię Sztuk Teatralnych, a następnie przeprowadził się do Warszawy, by rozpocząć pracę w Nowym Teatrze, z którym związany jest do dzisiaj. Gdy aktor nie przygotowuje się do roli, można go spotkać na ul. Marszałkowskiej 45.

- Bartek jest imprezowym chłopakiem, zdecydowanie. Musi mieć też miejsce, w którym bezpiecznie może zostawić rower. Jest bardzo otwartą osobą. To musimy mu przyznać. Potrafi zawierać nowe znajomości – ot tak – wyjawił Krzysztof Stelmach, przyjaciel Bartosza.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Siostra zakonna jest gwiazdą Tik Toka. "Możemy iść za znakami czasu"

Do wygrania dzień na planie serialu "Na Wspólnej". Celem jest pomoc małemu Kirillowi choremu na SMA

Projekt tarnobrzeskich nastolatków. "Nie tylko ruszamy się z domu, ale też uwalniamy własną kreatywność"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Monika Nasternak

Pozostałe wiadomości