Gwiazdy

Blue Cafe i "Ave Maria" – utwór ze specjalną dedykacją. "Oda do sceny i muzyki"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Dla Blue Café czas izolacji okazał się kreatywny. Zespół zrealizował teledysk w pustym, imponującym wnętrzu Filharmonii Łódzkiej. Artyści wybrali bardzo emocjonalny utwór ,,Ave Maria” J. S. Bacha. Dedykowali go wszystkim, którzy w czasie pandemii ratując życie innych -narażają własne oraz ludziom sztuki i instytucjom kulturalnym czekającym na ponowne otwarcie scen. Jak wyglądała praca nad tym niezwykłym nagraniem? Opowiadali nam o tym wokalistka Dominika Gawęda i kompozytor Paweł Rurak-Sokal.

Blue Café podczas pandemii

W związku z koronawirusem z dnia na dzień zamknięto wszystkie sceny. Nie działają teatry, kina, nie ma koncertów.

Od jakiegoś czasu mówi się o odmrażaniu wielu dziedzin gospodarki, ale sztuka i artyści są na szarym końcu - zaznacza kompozytor Paweł Rurak-Sokal.

Pamiętajmy, że świat bez sztuki jest ślepy i niemy . W międzyczasie oglądałem znakomity klip stworzony na początku pandemii - "City of Silence" Damiana Popławskiego, który pokazywał Warszawę bez ludzi, pustą. Nasza menadżerka Kamila Sowińska skontaktowała się z nim, stąd ta współpraca, stąd Filharmonia - miejsce bezpieczne, bardzo nam bliskie i stosownie oddające klimat pandemii

- wyjaśnia muzyk "Blue Cafe" w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

"Ave Maria" - utwór z dedykacją

To utwór ponadczasowy. Tylko fortepian i wokal.

Ma bardzo dużą siłę rażenia, a wykonaniu Dominiki jeszcze bardziej

- podkreśla Paweł Rurak-Sokal.

Jak wyglądało śpiewanie do pustej widowni?

To było dla mnie mistyczne przeżycie . Wspominam Filharmonię Łódzką zawsze wypełnioną publicznością po brzegi. Wspominam nasz koncert świąteczny, który zagraliśmy pod koniec roku. A tutaj - pusta sala. Ale to było przeżycie bardzo wzruszające i nostalgiczne. Uświadamiające, że jesteśmy w sytuacji, w której po prostu tęsknimy za tą sceną , chcemy na niej być, chcemy grać, być z ludźmi, kontaktować się z fanami. Brakuje nam muzyki

- przyznaje wokalistka Dominika Gawęda.

Podczas realizacji klipu zostały zachowane najwyższe standardy bezpieczeństwa: zaledwie kilka osób w ekipie, maseczki, rękawiczki, odkażanie i bezpieczne odległości.

Blue Cafe w piosence „Ave Maria (Meditation on the 1st Prelude by J. S. Bach) Ch. Gounod”. Posłuchaj:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości