Gwiazdy

Jak gwiazdy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Sandra Hajduk - Popińska
Wiadomości z show-biznesu
Wiadomości z show-biznesu Dzień Dobry TVN
wideo 2/5
Dzień Dobry TVNWiadomości z show-biznesu

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Inicjatywę Jurka Owsiaka każdego roku wspierają również gwiazdy, politycy czy sportowcy. To właśnie oni wystawiają cenne dla siebie przedmioty na aukcję, aby dochód z ich sprzedaży trafił na konto Orkiestry. Co można wylicytować w tym roku?

Gwiazdy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W tym roku na aukcję trafiły m.in. buty Roberta Lewandowskiego. -[...] Te korki brały udział w meczu z Dynamo Kijów, w tym kultowym już meczu, kiedy Robert robił tę spektakularną wywrotkę - mówiła w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska. Obecnie za buty zawodnika trzeba zapłacić 26 tysięcy złotych.

- Kasia Bosacka przekazała kolację według Trylogii Henryka Sienkiewicza. Hania Bakuła torebkę pomalowaną przez siebie - dodała dziennikarka. Swoją sukienkę na aukcję oddała również Katarzyna Bonda, pisarka. Można także wylicytować spacer z prof. Marcinem Matczakiem, prawnikiem.

Na tegorocznych aukcjach znalazła się też zupa. - A to jest moja ulubiona licytacja. Zupa babci Wandy, którą Piotr (Piotr Kędzierski, dziennikarz - przyp. red.) sam ugotuje i uwaga, oferuje też wersję wegańską - mówiła Sandra Hajduk-Popińska. Do wygrania jest także wspólna wyprawa rowerowa z aktorką Magdaleną Cielecką.

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę 30 stycznia 2022 roku. Będzie mu przyświecało hasło "Przejrzyj na oczy", a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Każdego roku na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Sandra Hajduk - Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości