Atem o szukaniu tożsamości. "Nie chcę nigdy więcej być dla samej siebie wrogiem"

Autor:
Nastazja
Bloch
atem w piosence „Smok”
atem w piosence „Smok” Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Atem to projekt wokalistki i autorki tekstów Justyny Chachuły. Artystka ostatnie lata poświęciła na pracę nad nowym materiałem, którego zwieńczeniem będzie płyta. Na scenie Dzień Dobry TVN zaśpiewała utwór "Smok".

Atem – kto to jest?

Pod tajemniczą nazwą Atem kryje się wokalistka Justyna Chachuła, która od początku działalności współpracuje z dwoma gitarzystami - Krystianem Czerniewskim i Hubertem Müllerem. Muzycy wspólnie nagrali już kilka utworów, które zagościły na antenach stacji radiowych.

Songwriterka ma na swoim koncie kilka sukcesów. Podczas Jarocin Festiwal została zauważona i zakwalifikowana m.in. przez Katarzynę Nosowską czy Piotra Metza. Ma za sobą również wiele koncertów w całym kraju, w tym jako support Darii Zawiałow.

W ostatnim czasie band pracuje nad nowym materiałem, z którego powstać ma płyta. Pierwszym, powrotnym singlem zespołu jest utwór "Zaklęcie".

Atem na scenie Dzień Dobry TVN

Na naszej scenie Justyna Chachuła wykonała nowy singiel "Smok". Na serwisach streamingowych piosenka zgromadziła łącznie już ponad 80 tys. odtworzeń!

- To utwór, który opowiada o szukaniu swojej tożsamości, o uczeniu się akceptacji samego siebie, ale jednocześnie także o walce ze swoimi ciemnymi stronami. Jest także próbą pogodzenia się z zastaną rzeczywistością i potrzebą odnalezienia w niej sensu. Symbolika smoka, który w pewnych kulturach/religiach ma skrajnie różne znaczenie, jest tutaj związana z poszukiwaniami swojego prawdziwego "ja" - opowiada wokalistka.

Co skłoniło artystę do stworzenia piosenki? - Napisałam ten tekst w momencie, gdy zdałam sobie sprawę z tego, że muszę wykonać nad sobą wiele pracy, by poczuć się szczęśliwa. Nie chcę nigdy więcej być dla samej siebie wrogiem i zadawać sobie ciosy z powodu niezadowolenia ze swojego wyglądu, tego, jak mówię, tego, kim jestem. Musiałam wrócić do początku siebie, by zacząć siebie rozumieć - tłumaczy.

- Ostatni rok był dla mnie czasem, w którym bardzo rozwinęła się moja samoświadomość i jestem z tego bardzo dumna. Warstwa muzyczna tej piosenki nie jest trudna i ciężka w odbiorze, co bardzo dobrze kontrastuje z mniej lekką tematyką. Jest to dla mnie bardzo osobisty utwór, ale właściwie cała płyta ma prywatny wydźwięk - dodaje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Pozostałe wiadomości