Gwiazdy

Antytila o wspólnym występie z Edem Sheeranem. "To było coś niesamowitego"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Ukraiński zespół na jednej scenie z Edem Sheeranem
Ukraiński zespół na jednej scenie z Edem Sheeranem Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Antytila to ukraiński zespół, który pod koniec sierpnia zagrał w Warszawie. Kapela wystąpiła na jednej scenie z bardzo popularnym brytyjskim piosenkarzem - Edem Sheeranem. Jak doszło do tej współpracy? Jak muzycy wspominają występ? O tym członkowie grupy opowiadali w Dzień Dobry TVN.

"Antytila" na jednej scenie z Edem Sheeranem

"Antytila" to zespół pochodzący z Ukrainy. Tworzą go Taras Topolia wokalista, Serhii Vusyk keyboardzista, Dmytro Zholud gitarzysta, Dmytro Vodovozov perkusista, Mykhailo Chyrko, gitarzysta basowy. Muzycy pod koniec sierpnia wystąpili w Warszawie. Pojawili się na scenie obok Eda Sheerana, z którym wspólnie wykonali utwór "2Step".

Jednak zanim zespół przyjechał do Warszawy, chciał zagrać na organizowanym przez brytyjskiego wokalistę koncercie w Kijowie. Niestety wtedy odmówiono im występu. - Byliśmy smutni, ale zaakceptowaliśmy tę odmowę. Powiedziano nam, że mamy mundury wojskowe i nie możemy uczestniczyć w takich działaniach humanitarnych. Nie było to zbyt miłe, ale zaakceptowaliśmy tę odmowę - mówił wokalista. Co ciekawe, po kilku tygodniach zespół Eda Sheerana sam odezwał się do ukraińskich muzyków. - Zaproponowali nam dołączyć do ich wykonania piosenki. Napisaliśmy taką ukraińskojęzyczną część tej piosenki, refren - opowiadał Taras Topolia.

"Antytila" o koncercie w Warszawie

- Ta historia nie jest jeszcze zakończona. W Warszawie był taki ważny etap. Ed Sheeran zaprosił nas. Przyjechaliśmy, wznieśliśmy flagę ukraińską, zaśpiewaliśmy wspólnie z nim tę piosenkę. To było coś niesamowitego, kiedy 80 tysięcy Polaków i Ukraińców wspierają Ukrainę - dodał wokalista.

Warto dodać, że kiedy wybuchła wojna, muzycy zaangażowali się w obronę swojego kraju. Serhii Vusyk wyznał, że w ich sercach są przede wszystkim dzieci. - Nie widzieliśmy ich. Po pierwszym dniu wojny nasze rodziny wyjechały z Kijowa. Porzuciły swoje domy. Tęsknimy, chcemy się z nimi zobaczyć. Teraz wiemy, że będziemy mieli taką możliwość. W naszych sercach jest chęć zwycięstwa, jest ból, który czuje cały nasz naród ukraiński - podkreślił muzyk.

"Antytila" zaprezentował się również na scenie Dzień Dobry TVN. Jak wypadli? Dowiecie się tego z powyższego wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości