Antek Królikowski jest nieuleczalnie chory. "Paraliż na lewej stronie twarzy"

Antoni Królikowski jest nieuleczalnie chory
Show-biznes w pigułce
Źródło: Dzień Dobry TVN
Antoni Królikowski zmaga się z nieuleczalną chorobą. Aktor opowiedział o niej w programie "Przez Atlantyk". - Nagle na scenie poczułem, że wychodzi mi coś z trzewi do gardła, aż do samego mózgu - wspominał. Jaką diagnozę usłyszał?

Antoni Królikowski choruje na stwardnienie rozsiane

11 kwietnia Antoni Królikowski trafił do szpitala, w którym regularnie leczy się od sześciu lat. 6 grudnia 2016 roku aktor dowiedział się, że cierpi na stwardnienie rozsiane.

- Na mikołajki dostałem taki prezent w postaci diagnozy - SM, czyli nieuleczalna choroba centralnego układu nerwowego. I żyję z tym - wyznał w programie "Przez Atlantyk".

Pierwsze objawy, o których wspomniał przed kamerami, pojawiły się podczas nagrań do jednej z produkcji telewizyjnych.

- Nagle na scenie poczułem, że wychodzi mi coś z trzewi do gardła, aż do samego mózgu. I paraliż na lewej stronie twarzy. (...) W głowie mam ogniska zapalne, które są wygaszone przez leczenie, które stosuję co miesiąc w szpitalu - opowiadał.

Choroby gwiazd

Monika Miller szczerze o swojej chorobie
Monika Miller szczerze o swojej chorobie
Monika Miller szczerze o swojej chorobie
Agata Młynarska o chorobach, z którymi się zmaga
Agata Młynarska o chorobach, z którymi się zmaga
Dorota Wellman spełnia marzenie
Dorota Wellman spełnia marzenie

Jak przyznał, przez chorobę mierzy się z wieloma nieprzychylnymi komentarzami na swój temat. - Mam to od lat, że ludzie mówią: "widać, że naćpany", że "naje*any". I tak mnie oceniają. Bywa to mega denerwujące - zaznaczył. Jednocześnie dał do zrozumienia, że ci, którzy wiedzą o jego dolegliwościach, nie traktują go przez to bardziej pobłażliwie.

- Staram się żyć aktywnie. I każdy zawsze traktował mnie super fair i nikt nie traktuje mnie jak chorego. (...) Skoro los tak chciał, to jestem winien to światu, żeby pokazać, że mimo choroby można żyć, mieć syna, spełniać się zawodowo. (...) Każdego dnia walczę, żeby być dobrym człowiekiem. I będę się starał dawać to świadectwo ludziom, dopóki żyję - zapowiedział Antoni Królikowski przed kamerami.

Antoni Królikowski zniknął z mediów społecznościowych

Wyznanie Antoniego Królikowskiego, które usłyszeliśmy w programie "Przez Atlantyk", zostało poprzedzone jego tajemniczym zniknięciem z mediów społecznościowych. Na początku kwietnia, tuż po zrezygnowaniu ze współpracy z federacją, która miała zorganizować kontrowersyjną walkę sobowtórów Wołodymyra Zełenskiego i Władimira Putina, aktor opublikował na Instagramie ostatni post. Zapowiedział przerwę od show-biznesu, a następnie zmienił ustawienia konta (z publicznego na prywatne) i ograniczył dostęp do swojego profilu.

- Teraz muszę zadbać o zdrowie. Ostatnie miesiące to dla mnie ciężki czas. Nie mogę udawać, że jestem zdrowy i silny. Muszę się wykurować, bo mam dla kogo żyć. Dlatego znikam - tłumaczył.

W chorobie wsparła go matka. Małgorzata Ostrowska-Królikowska udostępniła w sieci zdjęcie aktora i nawiązała do krytyki, która spadła na niego w ostatnich tygodniach. - Przepłyniesz nie tylko Atlantyk, synu - napisała, dodając między innymi hashtag: #ocean nieżyczliwości.

Głos zabrała Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Po tym jak media obiegła informacja o chorobie Antka Królikowskie, głos zabrała jego mama, Małgorzta Ostrowska-Królikowska.

- Przepłyniesz nie tylko Atlantyk synu - Mateusz Hładki zacytował wpis aktorki w mediach społecznościowych.

I dodał:

- Tyle się działo wokół Antka i tyle emocji, wszyscy się zastanawiali jak mama w tej sytuacji musi się czuć. Wiadomo, że obserwuje to, nie sposób się od tego odciąć. No i jak to dobra matka, zawsze będzie się starała syna wesprzeć.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: poradnikzdrowie.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla