Gwiazdy

Anna Puślecka wreszcie ma powody do radości. "Jest refundacja"

Gwiazdy

Fot. Tomasz Urbanek / East News

Anna Puślecka ponad rok temu publicznie przyznała, że choruje na nowotwór. Dziennikarka podjęła walkę, a do ówczesnego ministra wystosowała list, w którym zwróciła się z prośbą o wpisanie leku na raka na listę środków refundowanych. Prośba pacjentki została wysłuchana. Producentka dobrą nowiną podzieliła się w mediach społecznościowych.

Anna Puślecka - walka z chorobą

Anna Puślecka z nowotworem zmaga się od połowy 2019 roku. Odkąd dziennikarka zdobyła się na odwagę i opowiedziała publicznie o chorobie, zaczęła także częciej udzielać się w mediach społecznościowych. Puślecka regularnie nagłaśnia temat profilaktyki badań raka piersi, a także porusza temat procesu leczenia w Polsce. Anna nie ukrywa, że w tak trudnych chwilach ważne jest wsparcie bliskich i lekarzy, którego niestety często wielu pacjentom brakuje. Jak przyznała pod najnowszym postem, zwraca się do niej wiele przerażonych, samotnych i niezrozumianych kobiet, które często nie potrzebują wiele, by poczuć się lepiej. Spokojna rozmowa i słowa otuchy potrafią dodać motywacji do walki i zmienić nastawienie chorego.

Mnóstwo chorujących kobiet z całej Polski pisze do mnie prywatne wiadomości. Są przerażone, samotne, źle traktowane, nierozumiane przez rodzinę i - co gorsza - przez lekarzy. Staram się odpowiadać na każdą wiadomość, wspieram dobrym słowem i kiedy piszą: dzięki pani wstałam z łóżka, wyszłam na spacer i kupiłam kwiaty. Chce mi się żyć, to mnie chce się płakać ze szczęścia

- przyznała Puślecka.

Anna Puślecka o refundowanym leku na raka

Dziennikarka jakiś czas temu głośno apelowała do Ministerstwa Zdrowia w sprawie refundacji leku na raka. Jak się okazuje, Polska była jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie refundował drogiego leczenia. Miesięczny koszy kuracji rybocyklibem wynosi bowiem aż 12 tysięcy złotych.

Prośby dziennikarki zostały jednak wysłuchane, a radosną nowiną Anna podzieliła się w sieci. Lek już od 1 września pojawi się na liście lekarstw refundowanych.

Jest refundacja!!! Od 1 września rybocyklib dostępny w ramach darmowego leczenia dla kobiet z hormonozależnym rakiem piersi w I i II linii leczenia! To nadzieja dla wielu chorujących kobiet

- napisała.

Pod nowym postem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci i znajomi Anny serdecznie gratulowali jej siły i determinacji.

Pani jest Wielka! Cudowna, pełna ducha walki. Dzięki takim kobietom zaczynam wierzyć w siebie

- czytamy pod zdjęciem.

Wyświetl ten post na Instagramie.

JEST REFUNDACJA!!! Od 1 września rybocyklib dostępny w ramach darmowego leczenia dla kobiet z hormonozależnym rakiem piersi w I i II linii leczenia! ? To NADZIEJA dla wielu chorujących kobiet ? Moje zdjęcie, z łysą jeszcze głową, opublikowałam na swoich social mediach rok temu, w połowie sierpnia 2019. Napisałam list do ówczesnego ministra zdrowia, bo wściekła byłam na to, że my Polki, w nowoczesnym państwie, w odróżnieniu do większości krajów Unii, nie mamy dostępu do darmowego leczenia raka piersi. Ten list wywołał dużo zamieszania w mediach. Po 2 tygodniach, z początkiem września 2019, rybocyklib znalazł się na liście refundacyjnej, ale dla bardzo wąskiej grupy kobiet. Mnie ta refundacja niestety nie objęła... Przez ostatni rok wiele się wydarzyło, postanowiłam działać na rzecz kobiet, wpierać je, dodawać SIŁY, NADZIEI I ODWAGI na tej trudnej drodze, jaką jest choroba nowotworowa. Swoimi działaniami i postawą pokazuję, że bycie chorym na raka nie może wiązać się z wykluczeniem społecznym, nie można na to pozwalać, że choroba jest częścią życia i nie życzymy sobie tego, aby traktować nas jako bezużyteczną masę. Mimo choroby jest jeszcze tyle do zrobienia! Mnóstwo chorujących kobiet z całej Polski pisze do mnie prywatne wiadomości. Są przerażone, samotne, źle traktowane, nierozumiane przez rodzinę i - co gorsza - przez lekarzy. Staram się odpowiadać na każdą wiadomość, wspieram dobrym słowem i kiedy piszą :"dzięki pani wstałam z łóżka, wyszłam na spacer i kupiłam kwiaty. Chce mi się żyć" - to mnie chce się płakać ze szczęścia i jeszcze bardziej chce żyć! Mija rok i rybocyklib wchodzi na listę leków refundowanych w rozszerzonej formie. Jest się z czego cieszyć. Dziękuję za wsparcie @fundacjaalivia oraz wszystkim fundacjom onkologicznym, bo bez ich działań tej refundacji by nie było! ??? #refundacjarybocyklib #nadzieja #hope #speranza #fashionexpert #AnnaPuslecka

Post udostępniony przez Anna Puślecka (@annapuslecka)

Sarah Harding z zespołu Girls Aloud walczy z zaawansowanym rakiem piersi. Gwiazda podzieliła się z fanami łamiącą serce wiadomością - artystka ma przerzuty na inne organy. 38-latka opublikowała zdjęcie ze szpitala.

Zobacz także:

Od 2 września nowa lista państw z zakazem przylotów do Polski. Czy jest na niej Hiszpania?

Minister zdrowia wprowadza zmiany zasad kwarantanny i izolacji

Kolejny noworodek pozostawiony w "Oknie Życia". Dziecko miało niezabezpieczoną pępowinę

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości