Gwiazdy

Anna Lewandowska wspiera "Szlachetną Paczkę". "To jest nasza odpowiedzialność, żeby inspirować i pomagać"

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Szymon Brózda, Mateusz Hładki
Anna Lewandowska: Dobro zawsze powraca
Anna Lewandowska: Dobro zawsze powracaDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Annę Lewandowska, znana trenerka, angażuje się w liczne akcje pomocowe. Wspiera m.in. organizowaną przez Stowarzyszenie Wiosna "Szlachetną Paczkę". Kogo w tym roku chce obdarować? O tym opowiedziała w rozmowie z reporterem Dzień Dobry TVN. Ujawniła też, gdzie rodzina Lewandowskich spędzi tegoroczne święta.

Anna Lewandowska wspiera "Szlachetną Paczkę"

"Szlachetna Paczka" to ogólnopolski projekt społeczny zainicjowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego celem jest niesienie pomocy rodzinom i osobom, które znajdują się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. W akcję zaangażowała się m.in. Anna Lewandowska.

- W tym roku wybrałam rodzinę samotnej mamy, która wychowuję czwórkę dzieci. Najstarszy syn ma 14 lat, najmłodsza córeczka 2 lata. Staram się zrozumieć, jak musi być ciężko takiej kobiecie, która w tragiczny sposób straciła swojego męża oraz ojca, który też był głową rodziny i utrzymywał całą rodzinę. Z dnia na dzień pani Teresa została bez pieniędzy, bez pomocy, z czwórką dzieci - powiedziała trenerka w rozmowie Mateuszem Hładkim.

Jak wyznała, doskonale wie, co to znaczy trudna sytuacja. - Mojej mamie było ciężko, kiedy samotnie nas wychowywała. Z mojej strony jest ogromne zrozumienie, przypomnienie i pewna refleksja - dodała.

"Szlachetna Paczka" od Anny Lewandowskiej

Zdaniem rozmówczyni Dzień Dobry TVN, niesienie pomocy innymi to, coś, o czym należy mówić. - Chwalmy się tym, że warto pomagać. Szczególnie osoby rozpoznawalne, znane, o dużych zasięgach. Uważam, że to jest w jakiś sposób nasza odpowiedzialność do tego, żeby inspirować i pomagać - powiedziała.

Do paczki, którą przygotowywała Anna Lewandowska, trafiła lalka, o której marzyła 2-letnia córka pani Teresy. Znalazły się w niej również bardziej prozaiczne rzeczy jak chemia, żywność, artykuły papiernicze czy przybory szkolne.

Czy Anna Lewandowska woli dostawać prezenty, czy je robić? Jak przyznała, zdecydowanie większą przyjemność sprawia jej obdarowywanie innych osób. - Uwielbiam pakować, uwielbiam dawać. Bardziej dawać niż dostawać - stwierdziła.

Gdzie Anna i Robert Lewandowscy spędzą tegoroczne święta? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Szymon Brózda, Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości