Wręczyliśmy kolejną "Pozytywkę". Tym razem to wyjątkowe wyróżnienie powędrowało do Ewy Rzepy, która samotnie prowadzi Rodzinny Dom Dziecka w Żyrardowie. Kobieta z potrzeby serca stworzyła to wyjątkowe miejsce, w którym ciepło i rodzinną atmosferę mogą znaleźć dzieci z całej Polski.
Lekarze niosą pomoc również na froncie, w miejscach, w których trwa konflikt zbrojny. Kim są osoby, które decydują wyjechać i leczyć ludzi w tych niełatwych warunkach? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Bianką Zalewska, dziennikarką, reporterką.
Pozytywki Dzień Dobry TVN to konkurs, w którym widzowie programu decydują o tym, do kogo powędruje to niezwykłe wyróżnienie. Kto otrzymał nominację w listopadzie i do kogo powędrowała nagroda?
"To jest nasza odpowiedzialność, żeby inspirować i pomagać".
Miś to znacznie więcej niż tylko zwykła zabawka. Niektóre z nich mogą nieść pomoc.
Młodzi ludzie zazwyczaj nie chcą wykonywać tego samego zawodu, co ich rodzice. Jednak historia rodziny prof. dr. hab. n. med. Jerzego Sadowskiego dowodzi, że pasja może przechodzić z pokolenie na pokolenie.
Sylwia Karłowska w tym roku skończy 91 lat. Kobieta od trzech dekad pomaga podopiecznym m.in. z litewskich domów dziecka, a od dwóch prowadzi fundację "Serce Dzieciom". Jak to wszystko się zaczęło?
W Zespole Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu seniorzy szyją kolorowe poduszki. Do tej pory powstało ich już około 500. Małe, wielobarwne i mięciutkie są wprost stworzone do spania i przytulania. Dla kogo są robione?
Współcześnie ludzie żyją coraz szybciej i są skoncentrowani na karierze, konsumpcji i zdobywaniu wielu dóbr materialnych. Zachowania bezinteresowne, działanie na rzecz innych, czyli altruizm, stają się coraz rzadziej występującymi zjawiskami.
Aleksandra Karolina Wiśniewska o pomaganiu na wojnie.
Martyna Wojciechowska od lat zwraca uwagę na los kobiet, a ich historie pokazuje w programie "Kobieta na krańcu świata". Teraz dziennikarka postanowiła pójść o krok dalej i pomóc najmłodszym. Zachęca też, by dawać im dobry przykład.
Druga edycja akcji #TVNpomagajmysobie dobiegła końca. Jej celem była pomoc najuboższym, potrzebującym wsparcia w formie ciepłego posiłku, ale także właścicielom restauracji, których biznesy częściowo zostały zamrożone. - Szefowie kuchni karmili cały świat, a dzisiaj ciężko im wykarmić swoje rodziny - powiedziała w Dzień Dobry TVN Daria Ładocha.
Mimo trudnej przeszłości Patrycja Wydrzyńska odnalazła w sobie siłę, by pomagać innym. Choć sama ma niewiele, dzieli się tym, co posiada. Gotuje gorące posiłki i rozdaje tym, którzy ich potrzebują.
Bartosz Rutkowski spędził w wojsku 22 lata. Ponad rok temu przeszedł na emeryturę i od tego momentu zaczął regularnie wyjeżdżać do Iraku, założył też fundację "Orla Staż", której celem jest pomaganie ludziom pokrzywdzonym przez bojowników Państwa Islamskiego. A wszystko zaczęło się od chwili, gdy ukrzyżowano w Syrii 12-letniego chłopca. Syn Pana Bartosz miał wtedy 12 lat. - To była kropla, która przepełniła czarę goryczy - wyjaśnił dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej, która się z nim spotkała. Komu pomaga Pan Bartosz? Ile kosztuje życie życie człowieka w niewoli?
W nowej ramówce TVN na antenę powraca "Efekt Domina". Czym ta edycja różni się od poprzednich? W pierwszym odcinku Dominika Kulczyk odwiedza Malawi - kraj, w którym co dziesiąty mieszkaniec jest nosicielem wirusa HIV. O tym jak sprawić, by świat stał się choć trochę lepszy i co zobaczymy w kolejnych odcinkach z Dominiką rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.