pomaganie innym

  pomaganie innym

  W Zespole Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu seniorzy szyją kolorowe poduszki. Do tej pory powstało ich już około 500. Małe, wielobarwne i mięciutkie są wprost stworzone do spania i przytulania. Dla kogo są robione?

  Współcześnie ludzie żyją coraz szybciej i są skoncentrowani na karierze, konsumpcji i zdobywaniu wielu dóbr materialnych. Zachowania bezinteresowne, działanie na rzecz innych, czyli altruizm, stają się coraz rzadziej występującymi zjawiskami.

  Aleksandra Karolina Wiśniewska o pomaganiu na wojnie.

  Martyna Wojciechowska od lat zwraca uwagę na los kobiet, a ich historie pokazuje w programie "Kobieta na krańcu świata". Teraz dziennikarka postanowiła pójść o krok dalej i pomóc najmłodszym. Zachęca też, by dawać im dobry przykład.

  Druga edycja akcji #TVNpomagajmysobie dobiegła końca. Jej celem była pomoc najuboższym, potrzebującym wsparcia w formie ciepłego posiłku, ale także właścicielom restauracji, których biznesy częściowo zostały zamrożone. - Szefowie kuchni karmili cały świat, a dzisiaj ciężko im wykarmić swoje rodziny - powiedziała w Dzień Dobry TVN Daria Ładocha.

  Mimo trudnej przeszłości Patrycja Wydrzyńska odnalazła w sobie siłę, by pomagać innym. Choć sama ma niewiele, dzieli się tym, co posiada. Gotuje gorące posiłki i rozdaje tym, którzy ich potrzebują.

  Bartosz Rutkowski spędził w wojsku 22 lata. Ponad rok temu przeszedł na emeryturę i od tego momentu zaczął regularnie wyjeżdżać do Iraku, założył też fundację "Orla Staż", której celem jest pomaganie ludziom pokrzywdzonym przez bojowników Państwa Islamskiego. A wszystko zaczęło się od chwili, gdy ukrzyżowano w Syrii 12-letniego chłopca. Syn Pana Bartosz miał wtedy 12 lat. - To była kropla, która przepełniła czarę goryczy - wyjaśnił dziennikarce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej, która się z nim spotkała. Komu pomaga Pan Bartosz? Ile kosztuje życie życie człowieka w niewoli?

  W nowej ramówce TVN na antenę powraca "Efekt Domina". Czym ta edycja różni się od poprzednich? W pierwszym odcinku Dominika Kulczyk odwiedza Malawi - kraj, w którym co dziesiąty mieszkaniec jest nosicielem wirusa HIV. O tym jak sprawić, by świat stał się choć trochę lepszy i co zobaczymy w kolejnych odcinkach z Dominiką rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.