Anna Karwan uczy córkę, jak wygląda naturalna twarz. Artystka apeluje: "Ktokolwiek nas ogląda..."

Anna Karwan długo szukała odpowiedniej szkoły dla córki. Co sądzi o poziomie edukacji w Polsce?
Anna Karwan długo szukała odpowiedniej szkoły dla córki. Co sądzi o poziomie edukacji w Polsce?
Anna Karwan długo szukała odpowiedniej szkoły dla córki. Co sądzi o poziomie edukacji w Polsce?
Jak dzieci zmieniłyby szkołę?
Jak dzieci zmieniłyby szkołę?
Nauczanie domowe w górskiej wiosce edukacyjnej
Nauczanie domowe w górskiej wiosce edukacyjnej
Czy w polskiej szkole jest bezpiecznie
Czy w polskiej szkole jest bezpiecznie
Szkoły, które uczą inaczej
Szkoły, które uczą inaczej
Jakie zmiany czekają polską szkołę?
Jakie zmiany czekają polską szkołę?
Występ tancerzy Szkoły Musicalowej
Występ tancerzy Szkoły Musicalowej
Fobia szkolna dzieci w spektrum autyzmu
Fobia szkolna dzieci w spektrum autyzmu
Jak poprawić bezpieczeństwo w szkołach?
Jak poprawić bezpieczeństwo w szkołach?
Jedyna taka szkoła pszczelarska w Polsce i w Europie
Jedyna taka szkoła pszczelarska w Polsce i w Europie
Szkolna gonitwa – dlaczego dzieci są przeciążone nauką?
Szkolna gonitwa – dlaczego dzieci są przeciążone nauką?
Szkolny stres i jego wpływ na dzieci
Szkolny stres i jego wpływ na dzieci
Uczniowie o zmianach w edukacji
Uczniowie o zmianach w edukacji
Sprawdziliśmy najlepsze licea w Polsce
Sprawdziliśmy najlepsze licea w Polsce
Jak szkoła wpływa na życiowe wybory?
Jak szkoła wpływa na życiowe wybory?
Pierwsza ukraińska szkoła dla dzieci, które uciekły przed wojną
Pierwsza ukraińska szkoła dla dzieci, które uciekły przed wojną
Jak przetrwać szkołę?
Jak przetrwać szkołę?
Anna Karwan długo szukała odpowiedniej szkoły dla swojej córki. Wokalistka jest rozczarowana poziomem edukacji w Polsce i samodzielnie stara się przygotowywać 11-letnią Oliwię na zetknięcie z okrucieństwem mediów społecznościowych oraz budować w dziewczynce świadomość finansową. - Mam nadzieję, że (...) będę w stanie ją uchronić od tej pułapki - wyznała piosenkarka w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską.

Anna Karwan krytykuje polskie szkolnictwo

System edukacji w Polsce jest szeroko komentowany w przestrzeni publicznej. "Brutalne zdanie" na jego temat ma m.in. Anna Karwan. Wokalistka twierdzi, że dotychczasowy sposób przekazywania i weryfikowania wiedzy, który opierał się na tzw. pamięciówce i wkuwaniu, powinien dawno przejść do lamusa.

- Ja od wielu lat szukałam różnych rozwiązań edukacji mojej córki i bywały też momenty, kiedy przenosiłam moją córkę ze szkoły do szkoły w poszukiwaniu najbardziej bezpiecznego dla jej rozwoju emocji i dla jej rozwoju wiedzy miejsca - zaznacza gwiazda w rozmowie z redaktorką Bereniką Olesińską z serwisu dziendobry.tvn.pl.

Artystka potwierdza, że istotną częścią nauki jest przyswajanie podstawowych zasad edukacji finansowej. Piosenkarka uważa jednak, że obowiązek przekazywania wiedzy na ten temat należy do rodziców.

- To my, rodzice, jesteśmy odpowiedzialni za to, żeby nauczyć dziecko pokory w tym wszystkim, tego, żeby pracować, bo pieniądze nie rosną na drzewach. (...) My staramy się w domu moją córkę przyzwyczajać do tego, że świat jest po prostu brutalny, ale że można fajnie żyć, jeżeli się na to zapracuje - dodaje Anna Karwan.

Anna Karwan chroni córkę przed fałszem w sieci

Córka Anny Karwan ma 11 lat i m.in. ze względu na zawód wykonywany przez mamę świat social mediów nie pozostaje jej obcy. Oliwia może jednak liczyć na wsparcie rodzicielki, która dba o jej psychikę i próbuje przeprowadzić dziewczynkę przez okres dorastania w dobie Internetu w jak najmniej bolesny sposób.

- Życie publiczne jest tak fałszywe. Tak wiele jest scen, które nie powinny mieć miejsca, a jest to taki wycinek, który się pokazuje w 10-sekundowej rolce na Instagramie. Ja mojej córce regularnie pokazuję: "Zobacz, córeczko, tak wygląda twarz po photoshopie, tak wygląda twarz po zabiegach medycyny estetycznej, a tak wygląda normalna buzia". To będzie oczywiście jej wybór, ale mam nadzieję, że gdzieś od maleńkości, kiedy uczyłam ją, gdzie jest prawda, a gdzie jest fałsz w tym wszystkim, będę w stanie w jakiś sposób ją uchronić od tej pułapki - zdradziła redaktorce Berenice Olesińskiej wykonawczyni hitu "Słucham cię w radiu co tydzień".

Artystka przy okazji zaapelowała: "Ktokolwiek nas teraz ogląda z mam i z dzieciaków, jedno jest pewne: my rozmawiamy o prawdziwych rzeczach, ale większość tego, co dzieje się w społeczności publicznej i social mediowej, to niestety jest bardzo mocno koloryzowana sytuacja".

Całość rozmowy znajdziesz w naszym materiale wideo zamieszczonym na górze strony.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Reporter: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: dziendobry.tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości