Anna Kalczyńska w mocnych słowach o prawie matek do szczęścia. "Jestem bezwstydną hedonistką"

Anna Kalczyńska
Kamil Piklikiewicz/East News
Anna Kalczyńska nie boi się wypowiadać na głos swoich opinii. Ostatnio dziennikarka stwierdziła, że każda mama powinna znaleźć sposób i czas, by delektować się życiem. - W życiu nic nie jest dane i jak o wszystko, na czym nam zależy, także o poczucie szczęścia trzeba walczyć - napisała na Instagramie.

Anna Kalczyńska o macierzyństwie

Anna Kalczyńska jest jedną z najbardziej znanych prezenterek w Polsce. Wraz z Andrzejem Sołtysikiem tworzą w Dzień Dobry TVN świetnie uzupełniający się duet prowadzących. Prywatnie dziennikarka jest mamą trójki dzieci - córek Hanny i Krystyny oraz syna Jana.

Dziennikarka opublikowała na swoim profilu na Instagramie fragment tekstu, jaki napisała z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Jak sama stwierdza, wierzy, że zadowolona mama to spokojna, mądra i silna mama. Kalczyńska uważa, że nadszedł czas, by nadać określeniu "Matka Polka" nieco innego znaczenia. Zresztą spójrzcie sami, jak macierzyństwo postrzega prowadząca Dzień Dobry TVN:

- Przyjemność kobiet przez wieki była grzechem, ale nawet dziś - jest tematem tabu. A co dopiero przyjemność matek! Zgroza. To tak, jak gdyby od chwili gdy stajemy się matkami, wolno nam było mniej.. przechodzimy do innej kategorii: dom, odpowiedzialność, dzieci, troska. Tak, jak gdyby te pojęcia wykluczały przyjemność i skupienie na sobie. Zabrzmi to brutalnie, ale powiem to: żeby być fajną matką i żoną, przede wszystkim trzeba myśleć o sobie. W każdym aspekcie: cielesnym i duchowym, społecznym i zawodowym. W życiu nic nie jest dane i jak o wszystko, na czym nam zależy, także o poczucie szczęścia trzeba walczyć. Niby każda z nas to wie, niby to dziś takie oczywiste, a jednak jakoś tak głupio dać sobie na to przyzwolenie. Lepiej się zmęczyć, posmucić, wywołać współczucie. Generalnie łatwiej współczuć niż cieszyć się czyimś szczęściem. Nie zgadzam się na to! Czy jestem egoistką? Czy jestem hedonistką? O, tak! Jestem! Bezwstydną hedonistką! Nawiasem mówiąc, moja 9-letnia córka stwierdziła ostatnio, że słowo "bezwstydne" jest pozytywne, bo oznacza, że nie odczuwamy wstydu. A przecież wstyd to nie jest nic dobrego. No, powiedzmy, bo jak zwykle, jak ze wszystkim, trzeba znaleźć równowagę... - czytamy.

Kim jest Anna Kalczyńska?

Nasza prowadząca związana jest z TVN od 2002 r. Pracę dziennikarską zaczynała od stażu w TVN24, poprzez research, stanowisko reportera i wydawcy. Pracę antenową rozpoczęła od newsów anglojęzycznych, od 2004 r. do 2014 r. prowadziła serwisy informacyjne. W TVN24 była współautorką i wydawcą magazynu "Studio Europa", a potem także jego prezenterką. Razem z Jackiem Pałasińskim współprowadziła cotygodniowy magazyn "Tu Europa". W latach 2007-2010 razem z Łukaszem Grassem byli gospodarzami magazynu "Polska i świat".

Anna Kalczyńska dołączyła do redakcji Dzień Dobry TVN 8 września 2014 roku, zastępując Jolantę Pieńkowską. Na wizji występuje wspólnie z Andrzejem Sołtysikiem (wcześniej z Robertem Kantereitem).

Anna Kalczyńska jest absolwentką Kolegium Europejskiego i Lingwistyki Stosowanej UW, studiowała także dziennikarstwo na Uniwersytecie Bostońskim. Ponadto, prezenterka odbyła staż w dziale prasy i komunikacji Komisji Europejskiej w Brukseli.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Anna Kalczyńska: W dzisiejszych czasach każdy powinien być eko, to już obowiązek

Autor: Oskar Netkowski

podziel się:

Pozostałe wiadomości