Gwiazdy

Anna Dereszowska skończyła 40 lat. Nasza niespodzianka wzruszyła aktorkę. "Nie spodziewałam się"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Anna Dereszowska to spełniona mama, zakochana kobieta i wybitna aktorka, która 7 stycznia skończyła 40 lat. Z tej okazji redakcja Dzień Dobry TVN przygotowała dla niej niespodziankę. Zobaczcie, jak zareagowała aktorka na emisję materiału.

Anna Dereszowska – chłopczyca ze Śląska

Anna Dereszowska często wciela się w role silnych i zdeterminowanych kobiet. Prywatnie jednak nie odbiega od swoich bohaterek. Urodziła się na Śląsku 40 lat temu. I już od najmłodszych lat musiała walczyć o pozycję. Wychowywała się bowiem w męskim towarzystwie: ze starszym o 6 lat bratem Andrzejem oraz kuzynem Adamem Kufietą.

- Ania zawsze szła przebojem przez życie. Wydaje mi się, że trochę jest w tym nasza zasługa. Zawsze chciała gdzieś z nami chodzić, a myśmy bardzo nie chcieli. Zawsze ją żeśmy przezywali, że jest chłopczycą – wyjawił kuzyn Ani.

- Musiała jeździć na nartach, jak oni. Ciągle za nimi łaziła - dopowiedział Krzysztof Dereszowski, tata aktorki.

W wieku 9 lat Anna Dereszowska przeżyła dramat. Zmarła jej ukochana mama.

- Bardzo to przeżyła. Do tego stopnia, że powiedziała mi: "Wiesz, ja wyrzuciłam z pamięci obraz mojej mamy". To była trauma i starała się jakoś uciec w naukę - wyznał pan Krzysztof.

Aktorstwo - pierwsze kroki

Wówczas ciocia Ani podpowiedziała jej, by zapisała się do kółka teatralnego w Katowicach, które prowadził Jerzy Połomski.

- Poszłam. Uchyliłam drzwi w trakcie zajęć pana Jerzego i powiedziałam: "Dzień dobry, szukam pana Jerzego Połomskiego". Na co odparł: "Stop. Powiedz to jeszcze raz dziecko". On tak się zakochał w brzmieniu mojego głosu, że uznał, że te zajęcia teatralne są dobrym pomysłem dla mnie – wspomniała aktorka.

Po maturze Ania opuściła rodzinny Śląsk, by studiować w warszawskiej Akademii Teatralnej. To właśnie wtedy poznała Magdalenę Różczkę, swoją obecną przyjaciółkę.

- Idąc do szatni, Ania ćwiczyła śpiew. Gdy było okienko między zajęciami, przebierała się, by robić próbę – zdradziła Magdalena.

Samozaparcie nie poszło na marne, bo już w trakcie studiów Ania zdobyła etat w Teatrze Dramatycznym. Jej kariera aktorska szybko nabrała rozpędu. Przełomowym momentem była rola Kobry w filmie "Lejdis". Już wtedy aktorka udowodniła, że posiada również talent sportowy. Widać to chociażby w scenie, w której boksuje. Obecnie aktorka ćwiczy pięć razy w tygodniu, bo jak przyznała "bez tego zwariowałaby i rozniosła dom".

Ania Dereszowska jest chodzącym wulkanem energii.

- Jeśli ma do zmiany opony, nikogo nie poprosi o pomoc. Po prostu zakasa rękawy i sama sobie poradzi – oświadczyła Magdalena Różczka.

Miłość

Na koniec materiału tata Ani Dereszowskiej wypowiedział kilka poruszających słów.

- Kocham ją bardzo i ona mnie też, czego daje wielokrotnie wyraz: "Kocham cię tatusiu". Kocham cię córeczko - oświadczył i uronił łzy.

Gdy aktorka usłyszała te słowa w naszym studiu, również się wzruszała. Odebrała od prowadzących kwiaty i pociekły jej łzy.

- Dziękuję za kwiaty i ten piękny materiał, i wszystkim tym, którzy wzięli w nim udział: mojemu tacie, Adasiowi, dziewczynom: Izie, Madzi oraz Tomusiowi. To było wzruszające. Nie spodziewałam się – oświadczyła aktorka.

Po tych wzruszających chwilach aktorka przyznała, że bliscy odrywają szczególną rolę w jej życiu. Choć tylko jej kuzyn został na Śląsku, pielęgnują rodzinne więzi. Ania ma też świetny kontakt z córką swojej macochy.

- Bardzo się kochamy. To taka prawdziwa siostra. Mimo że nie jesteśmy spokrewnione w żaden sposób, bo to córka macochy z jej pierwszego małżeństwa. Zresztą ciocię Teresę też serdecznie pozdrawiam. Mój tata miał ogromne szczęście trafiać na wspaniałe kobiety w swoim życiu - zarówno moja mama, jak i pierwsza macocha oraz obecna Gabrysia. To są naprawdę wyjątkowe, silne kobiety - wyjawiła.

Zmiany w życiu Anny Dereszowskiej

Nowy rok przyniósł kilka zmian w życiu aktorki. 7 stycznia świętowała 40. urodziny, a obecnie przymierza się do przeprowadzki na Mazury wraz z partnerem i dziećmi.

Dlaczego Ania zdecydowała się zmienić dotychczasowy tryb życia? Przyznała, że pandemia pokazała jej, że można żyć inaczej.

- Przez 20 lat żyłam w biegu. Teraz gdy jestem więcej w domu, to nagle dzieci są spokojniejsze. Mamy inne relacje. Okazało się, że wielu rzeczy o nich nie wiedziałam, mimo że wydawało mi się, że uczestniczę w ich życiu - wyjawiła.

Natomiast Ania nie zmierza jednak na dobre porzucić swojego zawodu. Po prostu z Mazur będzie dojeżdżała na plan zdjęciowy czy deski teatralne. Przy okazji budowy domu, widzowie TVN-u wiosną będą mogli śledzić proces powstania domu aktorki. I na tym nie koniec, bo już w lutym zobaczymy Anię Dereszowską w nowym serialu "Tajemnica zawodowa" .

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Anna Dereszowska zapowiada wielkie zmiany w życiu. "Zobaczyłam, jak dużo rzeczy mnie omijało"

Po przejściu na emeryturę zaczął budować modele statków. Jeden z jego pokoi wygląda jak kajuta

Anna Gzyra pokazała nam swoje miejsce na ziemi. "Wierzymy, że święta Bożego Narodzenia 2021 spędzimy tutaj"

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Szymon Brózda

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości