Gwiazdy

Zdjęcie Anji Rubik wyróżnione wśród najlepszych okładek świata. "Przez te autoportrety chciałam jak najlepiej zaprezentować nasz bunt, walkę i siłę"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Anja Rubik to rozchwytywana top modelka, która pracuje na całym świecie. Niedawno odniosła kolejny, duży sukces. Jedna z sesji, którą wykonała dla polskiego Vogue’a, została wyróżniona w albumie Fashion Year Book 2021. O kulisach powstania tych wyjątkowych autoportretów gwiazda opowiedziała Basi Pasek.

Anja Rubik – życie modelki

Anja Rubik nie może narzekać na brak pracy. Nawet pandemia nie zatrzymuje modelki przed realizacją nowych projektów. Łącząc się z naszą reporterką, modelka przyznała, że teraz przebywa w Afryce, gdzie wraz z zespołem przygotowuje sesje dla paryskiego Vogue’a.

- Świat mody pcha się już do przodu i sesje organizowane są na całym świecie – powiedziała Anja.

Ostatni rok był dla niej ważny także ze względu na wydarzenia, które miały miejsce w Polsce. Gwiazda zawzięcie walczyła o prawa kobiet i wolność wyboru. W ramach protestu pojawiła się na okładce polskiej wersji modowego magazynu, a do edytorialu dołączyła niesamowite autoportrety.

Anja Rubik wyróżniona w Fashion Year Book 2021

Zdjęcia dla "Vogue Polska" okraszone hasłem „siła kobiet” zrobiły spore zamieszanie na całym świecie. Okładkowa fotografia wyróżniona została również w albumie Fashion Yearbook 2021, czyli książce, która zestawia najbardziej intrygujące sesje modowe i kampanie z całego świata. Ile zdjęć i okładek zostało wyróżnionych przez międzynarodowe jury?

- W sumie 25, 10 okładek i okładka naszego polskiego Vogue’a znalazła się właśnie w tej dziesiątce. To jest niesamowite wyróżnienie, bo to są najlepsze okładki i kampanie z całego roku . Jury jest dość poważne. Publikacji na całym świecie jest mnóstwo i jest to bardzo miłe, że zauważyli właśnie to wydanie, które było bardzo ważne – podkreśliła Anja Rubik.

Jak przyznała, sesja ta była głosem kobiet. Poprzez modę modelka chce głośno mówić o sytuacji na świecie. O tym, że kobiety są pozbawiane praw reprodukcyjnych.

Prawo kobiety do wyboru jest najlepszym sprawdzianem zdrowego i postępowego społeczeństwa. Przez te sesje i autoportrety chciałam jak najlepiej zaprezentować nasz bunt, walkę i siłę

- wyjaśniła.

Jakie były kulisy powstania sesji zdjęciowej?

Anja opowiadała, że pewnego dnia znalazła się w studio zupełnie sama. Mając do dyspozycji aparat i pilot, zaczęła działać na własną rękę. Nie było fryzjerów, makijażystów, stylistów i całego grona osób, które na planach zdjęciowych odgrywają kluczową rolę.

- Byłam sama, z jednym asystentem. To, co się działo w Polsce, wyzwoliło we mnie dużo emocji, więc miałam dużo do powiedzenia - wspominała. Emocje zatrzymane w kadrach robią wrażenie. Do sesji dołączono także osobisty wywiad z Anją, w którym mówiła, że w jej domu zawsze panowało równouprawnienie, a tata był nawet większym feministą niż mama.

- Mama pochodzi jeszcze z takich dawnych lat i nadal twierdzi, że kobiecie coś wypada lub nie, ja zawsze muszę być idealna, świetnie wyglądać i być poukładana, z racji, że jestem kobietą. Wpada w takie genderowe stereotypy. Mój tata podkreśla, że jest równość. Moim zdaniem pod tym względem jest bardziej nowoczesny niż mama - powiedziała.

Modelka zdradziła także, że mama od czasu do czasu zadaje pytania dotyczące potomstwa i sugeruje, że chciałaby zostać ponownie babcią. - Tata absolutnie nigdy o to nie zapyta, on wierzy, że to jest moja decyzja i nie powinnam czuć presji - dodała.

- Moi rodzice znają mnie dobrze, ale wiedzą, co powoduje, że jestem szczęśliwa. Wiedzą, że lubię podróżować, doświadczać nowych rzeczy, podejmować nowe wyzwania, to mi daje ogromną satysfakcję - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Anja Rubik w skąpym stroju pokazuje, jak obchodzić lany poniedziałek. Fani: "Sztos"

Karolina Malinowska, Anja Rubik i Kamila Szczawińska na zdjęciu z Jolantą Kwaśniewską. "Ono zrobiło spore zamieszanie w sieci"

Anja Rubik z silnym przekazem na najnowszej okładce Vogue'a: "Tworzenie obrazów jest moim językiem"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Basia Pasek

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości