Gwiazdy

Alec Baldwin może usłyszeć zarzuty. FBI opublikowało nowy raport

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
ABC / nypost.com
Alec Baldwin

Alec Baldwin wielokrotnie przekonywał, że broń na planie filmu "Rust" wystrzeliła samoistnie. Badający sprawę agenci federalni mają jednak nieco inne przypuszczenia. Co znalazło się w świeżo opublikowanym raporcie?

Do tragedii doszło 21 października 2021 roku podczas kręcenia zdjęć do filmu "Rust". Alec Baldwin postrzelił reżysera Joela Souzę oraz operatorkę Halynę Hutchins, która zmarła kilka godzin później w szpitalu. Aktor zeznawał, że nie pociągnął za spust. - Ktoś załadował ostrą amunicję do rewolweru, pocisk, którego w ogóle nie powinno tam być. Ktoś jest odpowiedzialny za to, co się stało, i nie wiem, kto to jest, ale wiem, że to nie ja - tłumaczył w wywiadzie dla stacji ABC.

Uwaga! TVN

Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
Uwaga! TVN: Nie żyje rodzeństwo z Płocka. Jak doszło do tragedii?
wideo 2/27

Raport FBI ws. tragedii na planie "Rust"

Nowy raport FBI przeczy jednak jego słowom. Z dokumentu wynika, że przy częściowo naciągniętym kurku rewolwer Colt kalibru .45 F.lli Pietta nie mógłby wystrzelić bez pociągnięcia za spust. Ponadto ustalono, że producenci filmu "Rust" wiedzieli o niedochowaniu procedur dotyczących właściwego używania broni na planie. Agenci federalni zarzucają im obojętność wobec konieczności zapewnienia pracownikom bezpiecznych warunków.

Alec Baldwin może zostać oskarżony

Śledczy z biura szeryfa Santa Fe otrzymali już raport FBI. Dokumenty przesłano też do biura koronera w stanie Nowy Meksyk. Funkcjonariusze czekają jeszcze na rejestr rozmów telefonicznych Aleca Baldwina. Wszystko wskazuje więc na to, że prokuratura w Santa Fe już niedługo będzie mogła sporządzić akt oskarżenia będący podstawą procesu sądowego.

Zobacz wideo: Uwaga! TVN: 21-latek zginął z policyjnej broni

Uwaga! TVN: 21-latek zginął z policyjnej broni
Uwaga! TVN: 21-latek zginął z policyjnej broni

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: ABC / nypost.com

Źródło zdjęcia głównego: MEGA/Getty Images

Pozostałe wiadomości