Gwiazdy

5 posiłków dziennie to podstawa zdrowej diety? Anna Lewandowska ma inne zdanie w tym temacie

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Anna Lewandowska co rusz zaskakuje fanki ciekawostkami ze świat fitnessu. Teraz na warsztat wzięła słynną zasadę 5 posiłków dziennie, zalecaną przez trenerów i dietetyków. Okazuje się, że takie rozwiązanie może okazać się nieodpowiednie dla każdego.

Anna Lewandowska autorytetem dla Polek

Anna Lewandowska to z pewnością jedna z popularniejszych gwiazd w świecie fitnessu. Od zawsze oddawała się pasji i ciężkiej pracy. Już w młodym wieku zbierała wyróżnienia w karate. Jako 13- latka zapisała się do KK Pruszków, gdzie trenowała pod okiem trenera Jerzego Szcząchora. Pasją zaraził ją jej krewny, Paweł Krzywański - wielokrotny medalista zawodów rangi międzynarodowej.  Stachurska, a później Lewandowska, zdobyła łącznie 38 medali. Nie raz zostawała mistrzynią Europy i Polski. Później przywoziła także krążki z mistrzostw świata. Lewa karierę oficjalnie zakończyła w 2014 roku.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/12

Anna Lewandowska obala mit 5 posiłków

Lewa od lat motywuje fanów do zdrowego trybu życia. Jej działalność to nie tylko Internet. Gwiazda jest także autorką branżowych książek i uchodzi za ekspertkę od sportu i prawidłowego żywienia. Żona piłkarza odnajduje się także jako instruktorka i trenerka personalna. Dużym powodzeniem cieszą się także specjalne obozy, podczas których uczestniczki mają okazję ćwiczyć pod okiem zespołu Lewandowskiej. Udział w tego typu wydarzeniach brało wiele gwiazd, jak np. Zosia Ślotała czy Agnieszka Woźniak-Starak.

Nic dziwnego, że wiele osób bierze Lewandowską za autorytet. Trenerka podkreśliła ostatnio na swoim blogu, że pięć posiłków jest najczęściej rekomendowaną liczbą w ciągu dnia. Pomiędzy każdym powinny być trzy-, czterogodzinowe przerwy. Jak jednak podkreśla, przy obecnym tempie życia, taki system nie jest idealnym rozwiązaniem dla każdego.

- W przypadku kiedy nasz tryb życia nie pozwala na przygotowanie oraz spożywanie pięciu dań, można zredukować je do czterech lub trzech regularnych posiłków - napisała Lewandowska.

- Dieta powinna być dostosowana do wieku, płci, poziomu aktywności fizycznej, stanu zdrowia oraz indywidualnych czynników. Należy słuchać swojego organizmu, próbując różnych opcji, aby wybrać taki model odżywiania, w którym czujemy się najlepiej - dodała. Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości