Gwiazdy

Młody raper podbija listy przebojów. Poznajcie 24kGoldn, który "chciałby wywrzeć jakiś wpływ na świat"

Gwiazdy

Golden Landis Von Jones znany jako 24kGoldn to 20-letni amerykański raper podbijający świat muzyki. Zdobył popularność dzięki singlowi "Valettino" z 2019 roku, a jego utwór "Mood" ma ponad 100 milionów wyświetleń w serwisach społecznościowych. Jak plany na przyszłość ma młody artysta? Z raperem rozmawiała Gabi Drzewiecka.

Wielki sukces młodego rapera 24kGoldn

Golden Landis Von Jones ma zaledwie 20 lat, a na swoim koncie wielkie sukcesy. Młody raper pewnego dnia postanowił porzucić renomowany collage, na którym otrzymał stypendium. Wszystko po to, by poświęcić się muzyce. Czy była to trudna decyzja?

- Dla mnie to była najłatwiejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjąłem. Moja mama była początkowo zdenerwowana, ale powiedziałem jej, żeby mi zaufała. Ona wtedy powiedziała, że wie, jak to jest podążać za marzeniami. Była bardzo wpierająca, zresztą tata też – powiedział.

Młody artysta nie zawiódł rodziców. Kariera utalentowanego rapera bardzo szybko poszybowała w górę. Singiel "Mood" znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100, a wizerunek artysty zawisł na plakatach w całym mieście. Co powiedzieli rodzice? Jak przyznał Golden, byli dumni, ale nie przejawiali zdziwienia.

To było naprawdę wyjątkowe. To jest dla mnie wciąż zaskoczenie i zachwyt, że mam pod sobą takich utalentowanych artystów, a to ja się tam wdrapałem. Miałem wtedy 19 lat i traktowałem to jako początek mojej kariery. To był dla mnie znak, że robię wszystko dobrze i idę w dobrą stronę

- wyjaśnił.

Nietypowe imię i problemy z nim związane

Raper znany jako 24kGoldn to tak naprawdę Golden Landis Von Jones. Jak się okazuje, nietypowe imię kiedyś bywało problemem, ale było także świetnym sposobem na... podrywanie dziewczyn.

- Ludzie ciągle mi nie wierzą, że Golden to moje prawdziwe imię. Teraz tu gdzie mieszkam, w Los Angeles, wszystkim raczej kojarzę się już z tym, że jestem raperem i im się to podoba. Nie zawsze tak było. Gdy dorastałem w San Francisco, dziewczyny mówiły: okej, pokaż mi swój dokument. To był też fajny sposób na podryw – przyznał.

Plany na przyszłość

Muzyka pełni w życiu Goldena ważną rolę, jednak nie jest wszystkim, o czym marzy młody raper. 20-latek już na samym początku przyznał, że branża muzyczna jest dla niego dobrym startem, najlepiej oddaje jego emocje i pozwala się wyrazić. Mimo wszystko Golden pragnie realizować się, robiąc także filmy i stand-upy. Muzyk chce także wypuścić linię własnych kosmetyków.

- Muzyka jest moją pasją i talentem danym od Boga. Kocham to, ale nie chce się zatrzymać. Chciałbym wywrzeć jakiś wpływ na świat, robić rzeczy różnorodne – wyjaśnił.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

6. rocznica zamachu na "Charlie Hebdo". Co się zmieniło po tragicznym wydarzeniu?

Jak zabezpieczyć walizkę? Czy warto kupić pokrowiec na walizkę?

Czy w czasie ferii dzieci mogą odwiedzić rodzinę w innym mieście? Poznaj odpowiedź prawnika

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Gabi Drzewiecka

Pozostałe wiadomości