Gwiazdy

Twórcy filmu "Magdalena" na festiwalu Mastercard OFF Camera. "To jest inne zadanie aktorskie"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Marcin Sawicki
Filmowa majówka w Krakowie
Filmowa majówka w KrakowieDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Ruszyła kolejna edycja festiwalu Mastercard OFF Camera, uznawanego za największe święto kina niezależnego w naszym kraju. Organizatorzy imprezy przewidzieli wyjątkowe nagrody dla najlepszych twórców. "Magdalena" to jeden z dziesięciu obrazów, które mają szansę zachwycić jury w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych. W Dzień Dobry TVN aktorka Magdalena Żak i reżyser Filip Gieldon opowiedzieli o kulisach powstawania produkcji.

Film "Magdalena" na festiwalu Mastercard OFF Camera

Mastercard OFF Camera to nie lada gratka dla wszystkich miłośników dobrego kina. W programie wydarzenia przewidziano nie tylko projekcje wyjątkowych obrazów i spotkania ze znakomitymi gośćmi, ale także konkursy z nagrodami dla najlepszych twórców. Na listę Konkursu Polskich Filmów Fabularnych trafiły wyjątkowe produkcje, w tym "Magdalena" w reżyserii Filipa Gieldona.

Święto miłośników kina

Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w GdyniDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- To jest film stworzony w mikrobudżecie (...). Chciałem opowiedzieć o trzech pokoleniach kobiet pod jednym dachem, gdzie nie ma mężczyzn - wyjaśnił reżyser w rozmowie z reporterem Dzień Dobry TVN, Marcinem Sawickim.

"Magdalena" - o czym opowiada film?

Film wyreżyserowany przez Filipa Gieldona to historia młodej kobiety, która porozumiewa się z otoczeniem dzięki muzyce. W postać niemej bohaterki, próbującej swoich sił w zawodzie dj-a, wcieliła się Magdalena Żak.

- To jest inne zadanie aktorskie. Zabrano mi słowo, natomiast Magdalena komunikuje się z ludźmi na inne sposoby (...). Widać, że ona bardzo dużo mówi, tylko po prostu nie używa słów - zapewniła odtwórczyni głównej roli, a jej wypowiedź natychmiast spotkała się z potwierdzeniem ze strony reżysera.

- Muzyka jest kluczowa w tym filmie. Miksowała ją Marta Kondej, Praktyczna Pani DJ. Tworzyła ten miks, który później Magda Żak odtwarzała na planie - podsumował Filip Gieldon.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Marcin Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości