Zagrożenie pożarowe w Polsce. Sprawdź, w których województwach jest najwyższe

Zagrożenie pożarowe
Kobieca strona straży pożarnej
Źródło: Dzień Dobry TVN

Ze względu na słoneczną pogodę wzrasta zagrożenie pożarowe. Jeśli spacerujemy po lasach, powinniśmy pilnować, aby przypadkiem nie zaprószyć ognia. Jak alarmuje Instytut Badawczy Leśnictwa, w wielu regionach w Polsce obowiązuje czerwony poziom zagrożenia.

Czerwony poziom zagrożenia pożarowego

Czerwony poziom zagrożenia pożarowego, czyli najwyższy możliwy obowiązuje w województwie podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim oraz w części województw: łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, śląskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego. To dane Instytutu Badawczego Leśnictwa.

Prognoza takiego zagrożenia jest wykonywana w 60 strefach prognostycznych na podstawie pomiarów wilgotności ściółki sosnowej, wilgotności względnej powietrza oraz opadów i określa możliwość wystąpienia pożaru w dniu jej wykonania. Pomiary meteorologiczne wykonywane są dwa razy w ciągu dnia. Prognozy prowadzone są od 1 marca do 30 września, czyli w okresie zagrożenia.

Więcej na ten temat przeczytasz w TVN24.

Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozował w czwartek możliwe wysokie zagrożenie pożarowe, szczególnie w północno-wschodniej części kraju. W innych regionach występuje wysokie i średnie, tylko w obszarach górskich mamy do czynienia z niskim albo bardzo niskim.

W piątek zapowiadane jest ekstremalne zagrożenie pożarowe. Mowa o części regionów położonych w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim. W innych miejscach zagrożenie będzie bardzo wysokie, wysokie bądź średnie.

Więcej na ten temat przeczytasz w TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie