Przed nami 6. edycja akcji #sadziMY - wielkiego narodowego sadzenia drzew. W tym roku leśnicy przygotowali aż milion sadzonek. Nasz reporter Marcin Sawicki spotkał się z rzecznikiem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Maciejem Pawłowskim i zapytał o szczegóły tej akcji.
Na terenie Lasów Państwowych wywieszono na drzewach tajemnicze "worki". Nadleśnictwo Gniezno poinformowało właśnie, do czego służą. Leśnicy proszą o nieniszczenie ich i niezabieranie z miejsc, w których zostały zamocowane.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wydało alerty dla trzech województw.
Jak alarmuje Instytut Badawczy Leśnictwa, w wielu regionach w Polsce obowiązuje czerwony poziom zagrożenia.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu opublikowała w mediach społecznościowych fotografię, która wprawiła internautów w osłupienie.
Dzik euroazjatycki to duży, lądowy ssak występujący głównie w Europie i Azji Południowej. Zwierzę pochodzi z rodziny świniowatych i szybko się rozmnaża. Żyje głównie w lasach i rezerwatach. Ze względu na swoje zwyczaje i upodobania często stanowi zagrożenie na danym terytorium, nie tylko dla innych zwierząt, ale również człowieka i jego upraw.
Polacy wyrzucają do lasu niemal wszystko – od butelek po sprzęty AGD czy zużyte meble. Choć nie od dziś problem ten jest nagłaśniany, to wciąż w każdym lesie w Polsce można bez trudu znaleźć śmieci. Okazuje się, że prócz niekorzystnego wpływu na środowisko, takie znaleziska mogą także być zagrożeniem dla zwierząt. O tym jak duży to problem i co jeszcze można znaleźć w polskich lasach opowiedział w studio Dzień Dobry TVN Marcin Kostrzyński, przyrodnik, filmowiec.
Mitem jest, że trufle nie występują w naszym klimacie. Już w pierwszej książce kucharskiej napisanej przez Stanisława Czernieckiego pojawiły się przepisy z tym niepozornie wyglądającym grzybem w roli głównej. Czy w polskich lasach powstaną truflowe ogrody? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak postanowił dowiedzieć się więcej o najdroższych grzybach świata.