Styl życia

Chcesz kulturalnie wyprosić gości z imprezy? Ekspertka od etykiety tłumaczy, jak nie popełnić towarzyskiej gafy

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok
Impreza

Organizując imprezę, chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Niestety po kilku godzinach trwania przyjęcia przychodzi moment, w którym czujemy się zmęczeni. W jaki sposób gospodarze mogą dać do zrozumienia, że spotkanie powoli dobiega końca? Sprawdź porady specjalistki.

Jak subtelnie wyprosić gości?

Urządzając imprezę chcemy, aby została w pamięci naszych gości na długo. Staramy się być dobrymi gospodarzami - przyrządzamy przekąski, dbamy o zróżnicowaną oprawę muzyczną i dobrą atmosferę. W pewnym momencie zaczyna pojawiać się jednak zmęczenie.

Poczucie humoru

Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek o poczuciu humoru Polaków
Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek o poczuciu humoru PolakówDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Nasze myśli zaczynają krążyć już wokół zaplanowanych na kolejny dzień obowiązków. Stajemy się coraz bardziej senni, a co za tym idzie również nieco zniecierpliwieni. Nerwowo spoglądamy na zegarek, jednak kompletnie nie wiemy, jak kulturalnie pożegnać się z przyjaciółmi lub rodziną.

Jak zakończyć imprezę?

Co robić w tej sytuacji, aby nikt nie poczuł się urażony? Z pomocą przychodzi nam TikTok nagrany przez ekspertkę od etykiety Mariah Grumet. Specjalistka radzi w nim, jak pozbyć się gości w sposób kulturalny i taktowny. Jednym ze sposobów jest poinformowanie zaproszonych osób o dokładnych godzinach, w jakich odbędzie się przyjęcie.

Dzięki temu będzie wiadomo, kiedy należy przygotowywać się do opuszczenia imprezy. Mariah Grumet poleca także przygotować krótkie podziękowanie, które wygłosimy w momencie zakończenia spotkania. W ten sposób goście poczują się docenieni, a my nie będziemy musieli komunikować niczego wprost.

Ekspertka odraza stosowanie drastycznych środków, takich jak ostentacyjne przebieranie się w piżamę. Takie zachowanie może być negatywnie odebrane i pozostawi "niesmak" na najbliższe tygodnie.

Lepszym wyborem jest zaproponowanie czegoś słodkiego. Taki poczęstunek jest sygnałem, że właśnie rozpoczyna się ostatni etap wspólnej zabawy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: JGI/Jamie Grill/Getty Images

Pozostałe wiadomości