Wieczorem 15 listopada polskimi mediami wstrząsnęła informacja o eksplozji rakiety we wsi Przewodów, w województwie lubelskim. Na miejscu zginęły dwie osoby. Kim byli mężczyźni, których spotkała ta tragedia?
Kim były ofiary wybuchu w Przewodowie?
15 listopada, chwilę przed godziną 16, we wsi Przewodów w województwie lubelskim wojenna rakieta uderzyła w skup zboża i w wyniku eksplozji zabiła dwóch mężczyzn. Dziś wiadomo, że byli to pracownicy miejscowej suszarni: magazynier oraz kierowca. Według nieoficjalnych informacji był to 62-latek i 60-latek, obaj mieli na imię Bogdan. Wirtualna Polska ustaliła, że jeden z nich był mężem pracowniczki szkoły, która znajduje się zaledwie 400 metrów od miejsca wypadku. Druga ofiara tragiczne zdarzenia mieszkała w pobliskiej wsi. Jego żona nadal jest w szoku.
- Muszę się trzymać, bo mam dzieci, dla których muszę żyć – mówiła w rozmowie z portalem.
Zdarzenie wywołało poruszenie wśród lokalnej społeczności, która nie może pogodzić się ze stratą. Jak zapewniała TVN24 hrubieszowska starosta Aneta Karpiuk, mieszkańcy Przewodowa mają zostać objęci opieką psychologa, a także wsparciem prawnym czy finansowym.
Ofiary wybuchu w Przewodowie. Proboszcz wspomina mężczyzn
Ksiądz Bogdan Ważny, proboszcz miejscowej parafii w rozmowie z TVN24 podkreślił, że zmarli mężczyźni byli bardzo zaangażowani w życie lokalnej społeczności.
- To byli bardzo życzliwi i serdeczni ludzie. Zresztą, wszyscy dobrze ich znali, bo to mała społeczność. Uczęszczali do kościoła i bardzo dużo pomagali przy parafii. […] Kiedy zwracałem się do nich o jakąś pomoc, nigdy mi nie odmówili. Ich śmierć to wielka strata dla nas jako dla społeczności i parafii – tłumaczył duchowny.
Więcej informacji na ten temat na TVN24.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Alerty IMGW: Miejscami widzialność ograniczona nawet do 50 metrów
- Płaszcz na zimę - nie kupuj nowego, odśwież stary! Jak to zrobić?
- Spóźniony okres nie musi oznaczać ciąży. Ginekolożka wyjaśnia, czym są zaburzenia menstruacji
Autor: Zofia Wierzcholska
Źródło: tvn24.pl, wp.pl
Źródło zdjęcia głównego: Omar Marques / Stringer/Getty Images