Gorące tematy

Sukces skoków w Eurosporcie! Transmisje Pucharu Świata z Wisły śledziła rekordowa liczba widzów

Gorące tematy

Autor:
Izabela
Dorf
Źródło:
TVN

Skoki narciarskie w Eurosporcie obejrzało ponad 2,2 miliona widzów. Podczas transmisji konkursów w Wiśle kanał był drugą najpopularniejszą stacją telewizyjną w Polsce. Od początku sezonu Puchar Świata w skokach narciarskich obejrzało na nim blisko 4 miliony widzów.

Puchar Świata w skokach narciarskich - turnieje w Wiśle

W miniony weekend skoki w Eurosporcie obejrzało ponad 2,2 milionów widzów, tj. o 37 proc. więcej niż transmisje z Wisły w ubiegłym sezonie. Średnia oglądalność tegorocznych transmisji z Wisły (kwalifikacje + konkursy) wyniosła ponad 820 tysięcy widzów, co dało Eurosportowi blisko 7 proc. udziału w rynku. To odpowiednio 44 proc. i 58 proc. więcej niż w roku ubiegłym podczas relacji na żywo z Wisły. Tegoroczne zawody miały też najwyższą oglądalność spośród wszystkich transmisji z Wisły w Eurosporcie od początku rywalizacji Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza.

Zobacz także: Skoki narciarskie. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata. Na którym miejscu są Polacy?

Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom
Skoki narciarskie to ulubiony sport Polaków. Gwiazdy kibicują naszym skoczkom
Gwiazdy kochają skoki narciarskie. Agnieszka Kotońska, Przemek Kossakowski i Robert Korzeniowski powiedzieli, dlaczego uwielbiają je oglądać.

Skoki narciarskie w Eurosporcie. Wyniki oglądalności

Od początku sezonu Puchar Świata w skokach narciarskich obejrzało w Eurosporcie 1 blisko 4 miliony widzów. Stacja poprawiła swój wynik w porównaniu do sezonu 2020/2021 o 23,5 proc.

– W Eurosporcie niezwykle ważne jest dla nas profesjonalne podejście i najwyższa jakość treści związanych ze sportem. Ogromnie cieszę się, że możemy wykorzystać 30 lat doświadczeń w produkcji, realizacji i transmitowaniu rywalizacji sportowców w różnych dyscyplinach, by zapewnić widzom skoków w Polsce najwyższy poziom merytorycznej relacji z Pucharu Świata w skokach narciarskich. Widownia rośnie nam z sezonu na sezon, co oznacza, że coraz więcej widzów docenia nasze podejście. To jednak również ogromne zobowiązanie. Dlatego nie oglądamy się za siebie i już przygotowujemy się do następnych konkursów w Klingenthal, które ponownie będzie można oglądać na wszystkich platformach TVN Grupa Discovery – w TVN, Eurosporcie i na Playerze. – powiedziała Dorota Żurkowska, dyrektor Eurosportu w Polsce.

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę podczas transmisji skoków Eurosport był drugą najchętniej oglądaną przez widzów stacją telewizyjną w Polsce. Biorąc pod uwagę zarówno konkursy, jak i piątkowe kwalifikacje był także płatnym kanałem nr 1 w kraju.

Puchar Świata 2021/2022 w TVN Grupa Discovery - transmisje

W nadchodzących miesiącach widzowie kanałów i platform TVN Grupa Discovery będą mogli śledzić konkursy i kwalifikacje w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wszystkie zawody rozgrywane poza Polską transmitowane będą w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze, a kwalifikacje oraz konkursy w Wiśle i Zakopanem w Eurosporcie 1 i Playerze. Niezrównana oferta zimowa TVN Grupa Discovery obejmuje także między innymi Puchar Świata w narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, narciarstwie dowolnym, snowboardzie, short tracku, a także Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym.

Wszystkie te wydarzenia transmitowane będą w Playerze. Dzięki Zimowemu Pakietowi Sportowemu użytkownicy mogą wykupić dostęp do serwisu trwający do końca marca i dać się porwać emocjom związanym ze sportami zimowymi, w tym z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Pekin 2022, a także innymi pasjonującymi imprezami sportowymi na czele z tenisowym Australian Open.

Zobacz, gdzie oglądać transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich i sprawdź aktualny terminarz skoków

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Izabela Dorf

Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości