Gorące tematy

PGA 2019: program i wystawcy. Kto pojawi się na targach gier w Poznaniu?

Gorące tematy

Gracz, esport, gaming.

PGA 2019 już od piątku. Targi gier komputerowych i technologii startują już 18 października. Poznań Game Arena przyciąga tysiące amatorów gier i miłośników sprzętu oraz nowych technologii. PGA jest jedną z największych imprez na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Kto pojawi się na targach gier w Poznaniu?

Poznań Game Arena (PGA) to największe targi gier komputerowych, konsolowych i rozrywki multimedialnej w Polsce i tej części Europy. Podczas tegorocznych targów swoja obecność zapowiedziało 220 wystawców, będzie 1500 stanowisk do gier oraz 10 pawilonów z multimedialnymi atrakcjami. Targi odwiedzają dziesiątki tysięcy graczy i setki przedstawicieli mediów.

Organizatorzy zapewniają, że przygotowali dla odwiedzających moc atrakcji związanych z grami i nowymi technologiami oraz spotkania ze sławami. Na targach pojawią się setki cosplayerów. Dla uczestników rozgrywek w turniejach eSportowych zapowiedziano tysiące nagród i dziesiątki tysięcy zł do wygrania. Najbliższy weekend to 3 dni święta dla graczy i 3 dni gamingowego szaleństwa.

Program PGA

Turnieje eSportowe

Turnieje eSportowe dla początkujących jak i zaawansowanych zawodników. Każdy będzie mógl spróbować swoich sił, nawet ci, którzy grają tylko hobbystycznie. W turniejach m.in. Counter Strike: Global Ofensive, League of Legends, Overwatch, Hearthstone, Fifa, Tekken będzie można wygrać nagrody rzeczowe i finansowe o wartości ponad 100 tys. zł! W ramach Polskiej Ligi Esportowej na PGA 2019 będzie można spotkać i zdobyć autograf zawodników CS:GO. Wśród nich będą: MOLSI, GruBy, Furlan, Repo, Koyot.

Premiery gier i sprzętu

Najważniejsze marki, wydawcy i studia developerkie z całego świata zaprezentują swoje najciekawsze produkcje i sprzęt. Z wystawców na PGA 2019 będą m.in.: CD Projekt, Bethesda, Ubisoft, Nintendo, XBOX, ASUS czy SAMSUNG.

Free Gaming Arena

Free Gaming Arena - 850 stanowisk dostępnych przez 3 dni. Zwiedzający będą mogli skorzystać z najnowocześniejszego sprzęt VR oraz MR.

Gwiazdy Twitch i YouTube

Goście na PGA - spotkania ze streamerami i vlogerami gamingowymi z całego świata. Na Poznań Game Arena będzie można uzyskać autograf, przybić piątkę i zrobić sobie zdjęcie z idolem. Ze znanych z internetu postaci, na targach PGA 2019, pojawią się m.in.: Nieuczesana, UrQueeen, PAGO, Seto i fanboy. Ich wszystkich spotkać będzie można spotkać w strefie Omen.

Cosplay

Spotkanie z bohaterem z gry. Ponad 150 polskich i zagranicznych cosplay’erów – do zobaczenia wśród zwiedzających oraz na scenie podczas spektakularnego PGA Cosplay Show!

Retro Games Arena

Gratka dla tych, co pamiętają Amigę, Atari lub Comodore. Retro Games Arena to strefa z ponad 50 niezapomnianymi grami.

Indie Games Arena

Strefa niezależnych twórców gier z kilkunastu krajów to efekt naszego projektu realizowanego przy współpracy z… polskimi graczami! To dzięki wspólnym działaniom oraz Fundacji Indie Games Polska, której jesteśmy członkami, udało się wydobyć najlepszy potencjał polskiego GameDevu. Często dzięki testom, recenzjom oraz opiniom gości PGA nasze rodzime „indyki” nabierają ostateczną formę, która podbija serce graczy z całego świata.

Konferencje i strefa biznesowa na PGA

Profesjonalistów z branży przyciągają prelekcje prowadzone przez światowe sławy jak Takashi Tokita (twórca m.in. serii Final Fantasy), Viktor Kostik (główny animator m.in. DayZ, Mafia 2), czy Chris McEntee (główny projektant m.in. serii Rayman). Career Zone jest dla tych, którzy dopiero startują w biznesie gier komputerowych. W ramach Game Industry Conference będą zorganizowane warsztaty.

Szczegółowy program PGA 2019 zobacz tutaj.

Imprezy towarzyszące podczas PGA dla hard playerów i amatorów gier tradycyjnych

Podczas Poznań Game Arena odbywa się wiele wydarzeń towarzyszących. Na niektóre obowiązują osobne bilety.

Stars4Fans – obowiązuje osobny bilet na ten event

Stars4Fans to dwudniowe wydarzenie, na którym ponad 100 najsłynniejszych gwiazd YouTube spotyka się ze swoimi fanami. Na odwiedzających czekają ciekawe wyzwania, występy, cosplay show, konkursy z nagrodami oraz oczywiście spotkania z ich idolami.

Game Industry Conference w ramach biletu na PGA

Game Industry Conference jest największą w Polsce konferencja dotycząca tworzenia gier (znana wcześniej pod nazwą Zjazd Twórców Gier). Wydarzenie jest adresowane do wszystkich przedstawicieli GameDevu, a głównym celem jest zapewnienie przyjaznego środowiska do zawierania kontaktów biznesowych, dyskusji na temat aktualnych trendów oraz wymiany cennych doświadczeń.

Ceny biletów na PGA

Bilety dostępne na tobilet.pl:

18.10.2019, piątek - VIP DAY, 140 zł

19.10.2019, sobota, 35 zł

20.10.2019, niedziela , 30 zł

Parking tylko piątek , 50 zł

Ceny biletów na PGA + Stars4Fans

19.10.2019, PGA + Stars4Fans, 62 zł

20.10.2019, PGA + Stars4Fans, 54 zł

19-20.10.2019, PGA + Stars4Fans, 98 zł

19-20.10.2019, PGA + Stars4Fans VIP, 490 zł

Ceny biletów w kasie będą wyższe.

Godziny otwarcia PGA

18.10.2019, piątek - od 10:00 do 18:00

19.10.2019, sobota - od 09:00 do 20:00

20.10.2019, niedziela - od 09:00 do 18:00

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Filip Yak

Pozostałe wiadomości