Gorące tematy

Edward Miszczak o koncesji dla TVN7. "Kiedyś wiązałem z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji ogromne nadzieje"

Gorące tematy

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Marek Zieliński
Tylko 16 dni do końca koncesji TVN7
Tylko 16 dni do końca koncesji TVN7Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

25 lutego 2022 roku wygasa koncesja stacji TVN7. W praktyce oznacza to, że kanał nie będzie już częścią telewizji naziemnej. TVN Grupa Discovery już od ponad roku czeka na przedłużenie prawa do nadawania, jednak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie udzieliła zgody. O przyszłości stacji mówił w Dzień Dobry TVN Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Koncesja dla TVN7

TVN Grupa Discovery w specjalnym oświadczeniu przekazała, że kanał TVN7 uzyskał holenderską koncesję na nadawanie. To jednak nie rozwiązuje problemu dalszego funkcjonowania TVN7 w znanej dotychczas formule. Obecnie jego odbiór jest bezpłatny dla wszystkich polskich widzów telewizji naziemnej. Takie działanie jest możliwe wyłącznie na podstawie koncesji przyznawanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Wymagane dokumenty zostały złożone 23 grudnia 2020 roku, jednak do dziś KRRiT nie podjęła decyzji w sprawie przedłużenia koncesji.

- Zaczynaliśmy "Big Brotherem", hitem był "Hotel Paradise", który nagrywaliśmy w pandemii, w bardzo trudnych warunkach, na Zanzibarze, teraz przenieśliśmy się do Panamy. To są ogromne nakłady i inwestycje. W tym kanale biedy nie ma. Składaliśmy naszym widzom ofertę, a oni pięknie nam odpłacali pilotem, wybierając te programy jak właśnie "Hotel Paradise", "BrzydUla", "Zakochani po uszy" - wyliczał dyrektor programowy.

Kolejny raz wszystko jest w rękach widzów.

- Wczoraj myśleliśmy, że zaczynamy kampanię promocyjną, a wystartowaliśmy kampanię prośby do naszych widzów, bo tylko oni nam zostali, żeby na adres Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wysyłali maile z prośbą, by nie zabierano tego kanału - powiedział.

Edward Miszczak podkreślił, że z formalnej strony nie ma żadnych przeszkód, aby stacja otrzymała koncesję.

- Wszystko się zmienia: inflacja, pandemia, granica, tylko jedno się nie zmienia: polowanie na TVN - zaznaczył. - Skończyliśmy historię TVN24, mamy teraz historię TVN7. Nie rozumiem powodów. Kiedyś wiązałem z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji ogromne nadzieje, że będzie regulator, który zbuduje rynek, wesprze te inicjatywy, które nie oszczędzają, nie łamią prawa i robią bardzo dobrą telewizję - podsumował.

Dyrektor programowy zaznaczył również, jak ważne jest zaangażowanie widzów.

- Bez wsparcia naszej widowni nie odnowilibyśmy koncesji TVN24 - powiedział Edward Miszczak w studiu Dzień Dobry TVN. - Mamy nadzieję, że przy wsparciu widowni odnowimy też koncesję TVN7.

Aby wesprzeć starania TVN Grupy Discovery o uzyskanie koncesji, wystarczy wysłać maila na adres: skargi@krrit.gov.pl.

Wiosna w TVN 7

TVN7 jest największym w Polsce kanałem rozrywkowym oferującym widzom pełen wachlarz emocji. W 2021 roku 30 proc. odbiorców korzysta z jego oferty w ramach telewizji naziemnej, czyli całkowicie bezpłatnie. W ramówce TVN7 znajdują się programy przyciągające przed ekrany rzesze widzów. Wśród nich rekordy popularności biją kontynuacja kultowej "BrzydUli", "Hotel Paradise", czy "Żony Miami".

Wiosna w TVN7
Wiosna w TVN7 Źródło: Dzień Dobry TVN

Rozrywkowy charakter stacji podkreśla wiosenny spot, w którym można zobaczyć Małgorzatę Sochę, Julię Kamińską, Filipa Bobka, Adrianę Kalską, Mateusza Mosiewicza, Barbarę Garstkę, Małgorzatę Heretyk, Ernesta Musiała, byłych mieszkańców Hotelu Paradise. Całość utrzymana jest w radosnej stylistyce.

- TVN 7 jest ewidentnie stacją, gdzie można odetchnąć i złapać dystans do rzeczywistości - mówi Małgorzata Socha.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Marek Zieliński

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek / East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości