Gorące tematy

"Inspirujące kobiety" - Agnieszka Sikora walczy z bezdomnością wśród młodych ludzi. "To wszystko jest lekcją pokory"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Agnieszka Sikora przez lata była dziennikarką. Postanowiła porzucić telewizję, aby zacząć pomagać osobom narażonym na bezdomność i wykluczenie społeczne. Założyła Fundację Po Drugie, która stała się bezpieczną przystanią dla wielu młodych ludzi.

"Inspirujące kobiety": Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora jest bohaterką pierwszego odcinka cyklu "Inspirujące kobiety" w dziendobry.tvn.pl. Stworzyła miejsce, do którego mogą przyjść młodzi ludzie potrzebujący pomocy, bardzo często dachu nad głową. Już w trakcie dziennikarskiej pracy dotykała tego tematu i to właśnie ludzie, których spotkała w trakcie realizacji reportaży, byli inspiracją do powstania tej organizacji.

- Codziennie odwiedza nas bardzo dużo młodych ludzi, w bardzo trudnej sytuacji, którzy nie mają swojego domu, są bezdomni, są to kobiety, mężczyźni od 18 do 25 roku życia - wyjaśniła Agnieszka Sikora.

Miejsce, w którym pomaga to przestrzeń, gdzie potrzebujący mogą znaleźć nie tylko schronienie, ale także wsparcie i motywację do wyjścia z trudnej sytuacji. Podopieczni mówią o niej "mama". Jest z nimi w najtrudniejszych momentach, a po przekroczeniu progu fundacji czuć niezwykłą, rodzinną atmosferę.

- Pani Agnieszka to jest taka dosłownie mama. Naprawdę jest bardzo ciepłą osobą. Brak mi słów, żeby ją opisać. Pamiętam w pierwszym tygodniu, gdzie tak naprawdę czułam się obco tutaj i miałam bardzo duży problem z zębem. Głowa mnie bolała, oko mnie bolało, wszystko mnie bolało. Poszłam do pani Agnieszki i w ciągu pięciu minut załatwiła i dentystę i wszystko. Mam takie poczucie, że cokolwiek by się nie stało, to mogę przyjść do pani Agnieszki. Nawet jeżeli ja bym coś złego zrobiła, to pani Agnieszka nie powie "dobra, wypad", tylko przyjmie i jeszcze ze mną o tym porozmawia - powiedziała Natalia, uczestniczka wsparcia w Fundacji Po Drugie.

Agnieszka Sikora podkreśla, że codziennie uczy się nowych rzeczy. To, co robi, wymaga każdego dnia mnóstwo wysiłku, trzymania ręki na pulsie nie tylko w kwestiach urzędowych.

- Też młodzież jest źródłem wiedzy, różnej wiedzy. Właściwie nie ma dnia, żeby człowiek się czegoś nowego nie dowiedział, nie nauczył, ale też o sobie. Na ile jestem cierpliwa, na ile potrafię czasami powstrzymać swoje emocje, kiedy trafia mnie szlag, bo ktoś, w kogo wkładamy tak wiele serca i energii, jednak ma to gdzieś. To wszystko jest wielką lekcją, też lekcją pokory - podsumowała Sikora.

"Inspirujące kobiety" w TVN Style i w Dzień Dobry TVN Online

"Inspirujące kobiety" to program, który pokochały kobiety i nie tylko. Dorota Wellman pokazuje w nim zwykłe kobiety, które robią niezwykłe rzeczy. Drugi sezon rusza 12 września, odcinki będą emitowane w niedziele o 16:45, a w nich jeszcze więcej fantastycznych pań.

Jednak w TVN pojawi się znacznie więcej inspirujących kobiet, bo również w serwisie dziendobry.tvn.pl będzie można oglądać "Inspirujące kobiety", które przedstawi Daria Pacańska. W ramach współpracy z TVN Style przedstawimy kobiety, które działają, podejmują się zajęć, które pozornie są tylko dla mężczyzn, odnoszą sukcesy i pomagają potrzebującym.

W pierwszym odcinku zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Sikorą, prezeską fundacji "Po Drugie", która porzuciła pracę w telewizji, aby ratować młodzież przed bezdomnością.

Zobacz wideo: Inspirujące kobiety w TVN Style i w Dzień Dobry TVN Online

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości