Gorące tematy

Iga Świątek wygrywa WTA w Rzymie. To 28. zwycięstwo polskiej tenisistki z rzędu

Gorące tematy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Źródło:
Eurosport
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6
Dzień Dobry TVNCo nowego w świecie gwiazd?

Iga Świątek w finale WTA w Rzymie pokonała pochodzącą z Tunezji Ons Jabeur. Panie rozegrały mecz w kompleksie sportowym Foro Italico. Dla polskiej tenisistki to 28. zwycięstwo i piąty tyłu z rzędu.

Iga Świątek wygrywa WTA w Rzymie

Iga Świątek pokonała w niedzielnym (15 maja) finale WTA 1000 w Rzymie Tunezyjkę Ons Jabeur 6:2, 6:2, dzięki czemu obroniła tytuł sprzed roku. Tym samym piękny sen polskiej tenisistki trwa. Jej następny cel to wielkoszlemowy Roland Garros, który wystartuje w Paryżu 22 maja.

Niedzielna (15 maja) wygrana w Rzymie sprawia, że niezależnie od wyniku French Open Świątek pozostanie liderką rankingu WTA co najmniej do 6 czerwca.

Iga Świątek i Ons Jabeur. Ile razy spotkały się na korcie?

Warto dodać, że to było czwarte spotkanie obu zawodniczek. Pierwszy raz Iga Świątek zmierzyła się z Ons Jabeur w 2019 roku w Waszyngtonie. Ten mecz w trzech setach wygrała Polka. Po raz drugi zawodniczki spotkały się na korcie podczas Wimbledonu w 2021 roku. Tym razem zwyciężyła Tunezyjka. Trzecie spotkanie miało miejsce podczas turnieju Cincinnati również w 2021 roku. Wtedy także lepsza okazała się Tunezyjka. 

O sukcesie Igi Świątek Sandra Hajduk-Popińska wspomniała w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN. - Wzruszyłam się, jak oglądałam to, jak Iga się cieszy. Ona ma w sobie jeszcze taką młodzieńczą radość - powiedziała Sandra. - Relacja między Igą a Ons Jabeur jest taka słodko-gorzka, bo one na tych kortach się wymieniały. Raz Iga była lepsza, raz Tunezyjka. To jest super, że potrafią z takim girl power wyjść z tego finału - podkreśliła Hajduk-Popińska.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie eurosport.tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło: Eurosport

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości