Gorące tematy

Hania i Leon pierwsze taneczne kroki postawili w wieku 3 lat. "Sami w sobie czują potrzebę, żeby to robić"

Gorące tematy

Autor:
Oskar
Netkowski
Hania i Leon – energiczni młodzi tancerze

Hania i Leon tańczą razem jedynie od dwóch lat, a już wygrali wszystkie możliwe turnieje w swojej kategorii w Polsce. Pod koniec września zwyciężyli na swoich pierwszych Mistrzostwach Świata WDC. W studiu Dzień Dobry TVN zaprezentowali dwa z sześciu zwycięskich tańców – cha-cha i jive.

Hania i Leon - pasja od najmłodszych lat

Zarówno Hania i Leon, tańczą już od przedszkola. 8-latka swoją przygodę z parkietem zaczęła, kiedy miała niespełna 3 latka. Była najmłodsza w grupie, ale wyróżnia ją ogromna pracowitość i dobra pamięć ruchowa. Leon odkąd pamiętają jego rodzice, nie mógł się doczekać, aż zacznie chodzić do szkoły tańca. Swoje pierwsze kroki w tańcu także postawił w wieku 3 lat.

- Nie trzeba ich zmuszać do trenowania. Sami w sobie czują potrzebę, żeby to robić - mówiła Aneta Pawlak, mama Leona, trenerka Hani i Leona.

Hania i Leon - młodzi tancerze na medal?

Na początku Hania i Leon tańczyli w innych grupach. Hania jako solistka w grupie, gdzie były same dziewczynki, natomiast Leon został połączony z dziewczynką, która była od niego 2 lata starsza i z nią występował na turniejach. Szybko jednak na siebie trafili. Takie połączenie okazało się strzałem w dziesiątkę!

- Trwały poszukiwania partnerki dla Lena, Hania tańczyła w naszej szkole tańca. Pasowali do siebie walorami fizycznymi i wiekiem także. Teraz będą już dwa lata. Trenują 4 razy w tygodniu, a do tego są lekcje indywidualne. Jeśli w weekendy nie są na turniejach, to wtedy też są dodatkowe zgrupowania i szkolenia - powiedziała Aneta Pawlak.

Mistrzowski jive Hani i Leona
Mistrzowski jive Hani i Leona Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości