Przeszukanie Zatoki Sztuki a zaginięcie Iwony Wieczorek. "Zabójca może nas oglądać"

Autor:
Michalina
Kobla
Co łączy Iwonę Wieczorek i Zatokę Sztuki?
Co łączy Iwonę Wieczorek i Zatokę Sztuki? Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Sprawa Iwony Wieczorek jest jedną z najgłośniejszych i zarazem najbardziej tajemniczych zagadek kryminalnych ostatnich lat w Polsce. Po ponad dekadzie od zaginięcia dziewczyny śledczy postanowili przeszukać teren niesławnej Zatoki Sztuki. Jaki mają cel? Na te pytania próbują odpowiedzieć dziennikarze "Superwizjera".

Przeszukanie Zatoki Sztuki

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Już 7 lat temu dziennikarz Mikołaj Podolski, autor książki "Łowca nastolatek" sugerował, że sprawy zniknięcia 19-latki i wykorzystywania młodych dziewczyn przez "Krystka" mogą mieć punkty wspólne.

- Zatoka Sztuki wtedy bardzo prężnie działała [...] ciężko było tam w ogóle wejść, różne kontrole tam nasyłano, często spotykały się z oporem pracowników - wspominał w rozmowie z badającym sprawę "Superwizjerem" Podolski.

Kluby ochraniała firma założona przez byłego policjanta. - Mogło być tak, że po prostu po znajomości tego nie sprawdzano, żeby dać spokój kolegom, czy byłym kolegom z pracy - mówił dziennikarz.

Dlaczego akurat teraz Zatoka Sztuki jest przeszukiwana? Zdaniem Podolskiego powodów może być kilka - wskazanie, naprawianie dawnych zaniechań lub "pokazówka". - Może być tak, że oni w tym czasie sprawdzają, kto co robi i czy nerwowo reaguje. Na pewno nerwowo reaguje teraz Marcin T., który był założycielem i Dream Clubu i Zatoki Sztuki - mówił dziennikarz w rozmowie z Alicją Myśliwiec.

Co się stało z Iwoną Wieczorek?

Do teorii o pokazowym działaniu służb przychyla się również gość Dzień Dobry TVN, dziennikarz "Superwizjera" Jakub Stachowiak.

- Prokuratura i policja obiecały, że do końca 2022 roku ta sprawa zostanie rozwiązana. Przed świętami prokuratorzy z Krakowa kazali ogrodzić cały ten teren [...] moim zdaniem niczego tam się nie znajdzie, chociaż bardzo chciałbym, żeby ta zagadka się rozwiązała - stwierdził Stachowiak.

Dziennikarz dodał, że nawet jeśli ciało nie zostanie znalezione, morderca żyje i ma dostęp do mediów. To sprawia, że prokuratura nie odsłania wszystkich kart. - Jeżeli ciała Iwony Wieczorek nie ma, to żyje zabójca. On może nas oglądać, czyta gazety, portale, widzi, co się dzieje - powiedział.

Stachowiak przypomniał, że Zatoka Sztuki nie istniała w momencie zaginięcia Iwony Wieczorek. Co więc mogło się z nią stać? Jaki związek z jej zaginięciem miał zmarły niedawno Patryk Kalski? Sprawdźcie w materiale wideo.

Co stało się z Iwoną Wieczorek?
Co stało się z Iwoną Wieczorek? Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: LightRocket / Getty Images

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości