Sprawdź, gdzie i kiedy można oglądać ich fascynujące materiały w TVN.
Kolejna odsłona krwawego konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Reportaż Uwagi! TVN.
"Jest naprawdę ciężko".
Czy będą mogły wrócić do najbliższych?
Po agresji Rosji tysiące ukraińskich dzieci znalazło się za linią frontu. Okupant umieścił je w specjalnych, strzeżonych obozach.
"U niej nikt nigdy nie był na widzeniu".
Minie 13 lat od kiedy ostatni raz widziano Iwonę Wieczorek. Z upływem czasu pojawia się coraz więcej pytań o feralną noc z 16 na 17 lipca 2010 roku. Co śledczym i dziennikarzom udało się ustalić?
Teorii na temat tego, co wydarzyło się w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w Sopocie, od lat przybywa. To właśnie wtedy po raz ostatni widziana była Iwona Wieczorek.
Jak to możliwe, że za murami polskich zakładów karnych dochodzi do drastycznych aktów przemocy? Przyjrzeli się temu reporterzy programu Superwizjer.
Po ponad dekadzie od zaginięcia dziewczyny śledczy postanowili przeszukać teren niesławnej Zatoki Sztuki. Jaki mają cel? Na te pytania próbują odpowiedzieć dziennikarze "Superwizjera".
Marat Gabidullin należał do Grupy Wagnera oskarżonej o popełnianie najgorszych wykroczeń na ludności cywilnej.
Niedaleko centrum miasta funkcjonariusze odkryli plantację konopi, tak wielką, jakiej w Polsce i Europie jeszcze nie było. Choć badania wykazały, że rośliny nie są tym, czego spodziewała się policja, to dzierżawca pola został pociągnięty do odpowiedzialności. Dlaczego?
W Polsce powstaje coraz więcej firm specjalizujących się w pozyskiwaniu rekompensat dla rodzin ofiar wypadków komunikacyjnych. Reporterzy "Superwizjera" sprawdzili, na jak dużą skalę dochodzi do takiego precedensu i jak on się odbywa. O kulisach w Dzień Dobry TVN opowiedział Jarosław Jabrzyk, redaktor naczelny redakcji.
Od chwili inwazji wojsk Rosyjskich na Ukrainę, każdego dnia dziennikarze stacji TVN relacjonują, co dzieje się na wojennym froncie. Michał Przedlacki, dziennikarz "Superwizjera", był w najniebezpieczniejszych miejscach w Ukrainie.
Od wielu tygodni oczy całej Europy skierowane są na granicę polsko-białoruską. To tam przybywają setki migrantów m.in. z Bliskiego Wschodu, mających nadzieję na lepsze życie. Okazuje się, że od dłuższego czasu działa siatka przemytnicza, która odpowiada za transport ludzi. Kto zarabia na tym ogromne pieniądze?
Powiązania towarzysko-biznesowe o jakich wielu osobom się nie śniło. Tym bardziej, że w ich centrum pojawia się osoba duchowna. Reportaż Bertolda Kittela "Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia" obnaża kulisy wielomilionowych afer i przekrętów.
Wiesław P. ps. "Wicek" to zamieszany w głośne afery przedsiębiorca, który przewijał się w postępowaniach prokuratorskich i miał też związki z najbardziej znanymi polskimi przestępcami. Na liście jego bliskich znajomych zaskakuje nazwisko arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Tej relacji przyjrzał się Bertold Kittel, reporter "Superwizjera", tworząc dokument "Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia".
"Służby nic z tym nie robią".
Tuż po drugiej wojnie światowej do kurortów w Rabce i Zakopanem przybyło wiele żydowskich sierot, które ocalały z Holokaustu. Pobyt w sanatoriach miał być dla dzieci szansą na powrót do zdrowia, ale niestety bezpieczne miejsce szybko zostało zaatakowane.
- Wypuściła Tomka prawda – tak w reportażu Superwizjera "Historia człowieka, który uwolnił Tomasza Komendę", wypowiedział się Remigiusz Korejwo, funkcjonariusz CBŚP, który pomógł niesłusznie skazanemu mężczyźnie. Tomek w więzieniu spędził 18 długich lat. Dziś walczy o odszkodowanie i zadośćuczynienie.
Pandemia i polska służba zdrowia. Lekarze, ratownicy, pielęgniarki. Strach, złość, zmęczenie. Dlaczego nie byliśmy na to gotowi? Odpowiedzi na to pytanie szukają autorzy filmu "Brudna strefa. Koronawirus w Polsce".
W ukraińskich lasach nielegalnie wydobywa się bursztyn, który następnie przemycany jest do Polski. Pieczę nad biznesem wartym miliardy euro sprawuje mafia, która zyskiem dzieli się ze skorumpowanymi policjantami, lokalnymi politykami, prokuratorami i służbami specjalnymi. Śladem przemycanego cennego kamienia ruszyli dziennikarze "Superwizjera" Jakub Stachowiak i Patryk Szczepaniak. O swoim śledztwie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Czy ukraiński bursztyn jest tej samej jakości, co polski? Jak jest przemycany do naszego kraju? Do kogo trafia, kiedy już przekroczy polsko-ukraińską granicę?
Dziennikarka Superwizjera Iwona Poreda-Łakomska ujawniła, że dyrektor Teatru Akademickiego w Warszawie Ryszard A. zapraszał na castingi młode dziewczyny, a następnie zachowywał się wobec nich nieprzyzwoicie, m.in. namawiał je do rozbierania się przed sobą, pytał o życie erotyczne, a także komentował ich ciała. Dziennikarkę i szefa programu Superwizjer Jarosława Jabrzyka zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, kim jest Ryszard A., czy jest instytucja, która nadzoruje teatr i czy po emisji reportażu prokuratura zamierza zająć się sprawą.
Szacuje się, że na świecie jest od 30-50 milionów niewolników. Wśród nich może być nawet do 200 tysięcy Polaków. O współczesnym niewolnictwie, o metodach walki z tym procederem oraz o tym, jak bronić się przed oprawcami i gdzie szukać pomocy rozmawialiśmy z Tomaszem Safjańskim, byłym szefem Krajowej Jednostki Europolu i Jakubem Stachowiakiem, dziennikarzem „Superwizjer TVN”.
"Każda z osób, która miała z nią styczność wiedziała, że coś jest nie tak, że dziewczyna nie zachowuje się tak jak inny turysta" - powiedział w Dzień Dobry TVN Jarosław Jabrzyk szef redakcji programu "Superwizjer". Jakie nowe fakty na temat śmierci Magdaleny Żuk udało się odkryć? "W tej sprawie są pewne tylko dwie rzeczy: to, że Magdalena Żuk nie żyje i to, że jej rodzice zostali z ogromnym bólem i cierniem" - stwierdził Łukasz Frątczak, dziennikarz programu "Superwizjer". Czy kiedykolwiek dowiemy się, co naprawdę wydarzyło się w Egipcie?
Gościem Dzień Dobry TVN był reporter "Superwizjera" - Wojciech Bojanowski, który zajmuje się sprawą śmierci Igora Stachowiaka. "Nie chodzi o to, że paralizatory są złe, tylko chodzi o to, w jaki sposób się ich używa. Jeśli policjant użyje paralizatora, to zaraz potem, jak sytuację udaje mu się opanować, powinien wezwać lekarza, udzielić pierwszej pomocy, a nie osobie, która jest do tego paralizatora podłączona grozić, że jeszcze raz tego paralizatora użyje". Dziś wieczorem, o 22.30, w "Superwizjerze" cały reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Zapraszamy!
W 2000 roku wyłowiono z Odry ciało mężczyzny. Przez rok śledczy nie znaleźli tropów i sprawa została umorzona. Kilka lat później nowy zespół policyjny znajduje w jednej z książek elementy podobne do okoliczności tej zbrodni. Autor powieści - Krystian Bala został skazany na 25 lat więzienia. O sprawie było głośno w Polsce i zagranicą. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy reportera Superwizjera Jarosława Jabrzyka, aby porozmawiać o sprawie i procesie Bali. Czy są jakieś niewyjaśnione wątki w tej sprawie? Czy Bala przyznał się kiedykolwiek do winy? Czy to dziennikarze zrobili z niego celebrytę?
Ruszył proces właścicieli Amber Gold - parabanku kuszącego wysokimi odsetkami, któremu zaufało ok. 19 tys. osób, powierzając im prawie 850 mln zł. O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: dziennikarza Superwizjera Piotra Litka i dziennikarza TVN24 Macieja Cnotę, którzy zajmują się tą sprawą.