Superwizjer

  Superwizjer

  Wiesław P. ps. "Wicek" to zamieszany w głośne afery przedsiębiorca, który przewijał się w postępowaniach prokuratorskich i miał też związki z najbardziej znanymi polskimi przestępcami. Na liście jego bliskich znajomych zaskakuje nazwisko arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Tej relacji przyjrzał się Bertold Kittel, reporter "Superwizjera", tworząc dokument "Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia".

  W ukraińskich lasach nielegalnie wydobywa się bursztyn, który następnie przemycany jest do Polski. Pieczę nad biznesem wartym miliardy euro sprawuje mafia, która zyskiem dzieli się ze skorumpowanymi policjantami, lokalnymi politykami, prokuratorami i służbami specjalnymi. Śladem przemycanego cennego kamienia ruszyli dziennikarze "Superwizjera" Jakub Stachowiak i Patryk Szczepaniak. O swoim śledztwie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Czy ukraiński bursztyn jest tej samej jakości, co polski? Jak jest przemycany do naszego kraju? Do kogo trafia, kiedy już przekroczy polsko-ukraińską granicę?

  Dziennikarka Superwizjera Iwona Poreda-Łakomska ujawniła, że dyrektor Teatru Akademickiego w Warszawie Ryszard A. zapraszał na castingi młode dziewczyny, a następnie zachowywał się wobec nich nieprzyzwoicie, m.in. namawiał je do rozbierania się przed sobą, pytał o życie erotyczne, a także komentował ich ciała. Dziennikarkę i szefa programu Superwizjer Jarosława Jabrzyka zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, kim jest Ryszard A., czy jest instytucja, która nadzoruje teatr i czy po emisji reportażu prokuratura zamierza zająć się sprawą.

  Szacuje się, że na świecie jest od 30-50 milionów niewolników. Wśród nich może być nawet do 200 tysięcy Polaków. O współczesnym niewolnictwie, o metodach walki z tym procederem oraz o tym, jak bronić się przed oprawcami i gdzie szukać pomocy rozmawialiśmy z Tomaszem Safjańskim, byłym szefem Krajowej Jednostki Europolu i Jakubem Stachowiakiem, dziennikarzem „Superwizjer TVN”.

  "Każda z osób, która miała z nią styczność wiedziała, że coś jest nie tak, że dziewczyna nie zachowuje się tak jak inny turysta" - powiedział w Dzień Dobry TVN Jarosław Jabrzyk szef redakcji programu "Superwizjer". Jakie nowe fakty na temat śmierci Magdaleny Żuk udało się odkryć? "W tej sprawie są pewne tylko dwie rzeczy: to, że Magdalena Żuk nie żyje i to, że jej rodzice zostali z ogromnym bólem i cierniem" - stwierdził Łukasz Frątczak, dziennikarz programu "Superwizjer". Czy kiedykolwiek dowiemy się, co naprawdę wydarzyło się w Egipcie?

  Gościem Dzień Dobry TVN był reporter "Superwizjera" - Wojciech Bojanowski, który zajmuje się sprawą śmierci Igora Stachowiaka. "Nie chodzi o to, że paralizatory są złe, tylko chodzi o to, w jaki sposób się ich używa. Jeśli policjant użyje paralizatora, to zaraz potem, jak sytuację udaje mu się opanować, powinien wezwać lekarza, udzielić pierwszej pomocy, a nie osobie, która jest do tego paralizatora podłączona grozić, że jeszcze raz tego paralizatora użyje". Dziś wieczorem, o 22.30, w "Superwizjerze" cały reportaż Wojciecha Bojanowskiego. Zapraszamy!

  W 2000 roku wyłowiono z Odry ciało mężczyzny. Przez rok śledczy nie znaleźli tropów i sprawa została umorzona. Kilka lat później nowy zespół policyjny znajduje w jednej z książek elementy podobne do okoliczności tej zbrodni. Autor powieści - Krystian Bala został skazany na 25 lat więzienia. O sprawie było głośno w Polsce i zagranicą. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy reportera Superwizjera Jarosława Jabrzyka, aby porozmawiać o sprawie i procesie Bali. Czy są jakieś niewyjaśnione wątki w tej sprawie? Czy Bala przyznał się kiedykolwiek do winy? Czy to dziennikarze zrobili z niego celebrytę?

  Ruszył proces właścicieli Amber Gold - parabanku kuszącego wysokimi odsetkami, któremu zaufało ok. 19 tys. osób, powierzając im prawie 850 mln zł. O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: dziennikarza Superwizjera Piotra Litka i dziennikarza TVN24 Macieja Cnotę, którzy zajmują się tą sprawą.

  Zaobserwowano nowe zjawisko społeczne. Polskie dziewczyny sprzedają swoje dziewictwo obcokrajowcom. Po fakcie - większość z nich znajduje się pod opieką psychologa. Jedna z bohaterek reportażu Moniki Nawrot, po takiej "przygodzie", zaszła w ciążę. Jakie to są dziewczyny? Skąd pochodzą? Jaka jest ich motywacja? Dlaczego żałowały swojej decyzji? Jak ten jeden epizod seksualny może zaważyć na przyszłym życiu seksualnym takiej dziewczyny? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Monika Nawrot z "Superwizjera", autorka reportażu, oraz prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog. Czy należy dziewczyny sprzedające swoje dziewictwo ganić czy im współczuć?