Koszenie jednego z trawników w Zielonej Górze miało dramatyczny finał. Ucierpiała 10-letnia dziewczynka, która... była wówczas w aucie. Jak doszło do wypadku?
Jak wyglądał 26 maja w krakowskiej placówce?
Jak radzić sobie z wszechobecną presją?
Osoby, które mieszkają w pobliżu placu Staszica we Wrocławiu muszą opuścić swoje lokale. Podczas prac robotnicy znaleźli tam 250 kilogramową bombę lotniczą z okresu II wojny światowej. Na miejscu działają już odpowiednie służby.
Kiedy film trafi do kin i co znalazło się w najnowszym zwiastunie?
Poronienie to wciąż temat tabu. Sylwia opowiedziała swoją wzruszającą historię rodzicielstwa.
Kruszy się, wysycha już na drugi dzień, a potem pleśnieje. Co naprawdę znajduje się w chlebie i na co zwracać uwagę przy jego zakupie? Tej sprawie przyjrzeli się reporterzy programu "Uwaga! TVN".
Wraz z rozpoczęciem egzaminów 8-klasisty rozpoczął się wyścig do szkół średnich podwojonego rocznika 2008 i 2009. Co to oznacza w praktyce? Do szkół ponadpodstawowych chce się dostać w tym roku dwa razy więcej dzieci niż zazwyczaj.
Wielkopolska policja zatrzymała małżeństwo, które było rodziną zastępczą dla dwanaściorga dzieci. Podopieczni pary - z wyraźnymi śladami bicia i maltretowania - zostali przewiezieni do szpitala.
25 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Dlaczego wciąż dochodzi do zaginięć dzieci i młodzieży i jakie są przyczyny tego, że tak trudno je odnaleźć? Jak chronić dzieci przed największym niebezpieczeństwem?
Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
W rozmowie z Dzień Dobry TVN opowiedziała o kulisach pracy nad swoim niezwykłym projektem Sewing Together.
Polskie truskawki uznawane są za najlepsze. Jak rozpoznać, czy są krajowe, czy z importu?
Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Oto najciekawsze informacje z poniedziałku, 22 maja 2023 r.
Przez obwodnicę Warszawy kolejni ludzie stracą swoje domostwa i źródła dochodu.
Przypominamy zdającym, co powinni ze sobą zabrać na egzamin oraz czego ze sobą mieć nie powinni.
Marit Bjoergen to jedna z najbardziej utytułowanych biegaczek narciarskich na świecie. Zawodniczka w rozmowie z norweskim dziennikiem "Dagbladet" odniosła do śmierci wspinacza Kacpra Tekieli, męża Justyny Kowalczyk. Norweżka złożyła kondolencje swojej dawnej rywalce.
Stracili po kilkadziesiąt tysięcy złotych.
25-latek z Celestynowa (powiat otwocki) nachodził i zastraszał pracownikom jednego z tamtejszych lokali gastronomicznych. Mężczyzna chciał w ten sposób wymusić darmowe kebaby. Grożą mu trzy lata więzienia.
Jak wygląda sytuacja mieszkańców w dotkniętych powodzią regionach Włoch?
"Musimy teraz płacić za wynajem mieszkania i za kredyt".
W piątek 19 maja w Dzień Dobry TVN nie brakowało tematów budzących emocje. Padły kolejne zarzuty w związku ze śmiercią 8-letniego Kamila z Częstochowy. Po 10 latach wróciła sprawa Bożeny Wołowicz. W show-biznesie m.in. przyjrzeliśmy się życiu Doroty Szelągowskiej i świętowaliśmy przywitanie na świecie dziecka Olgi Bołądź.
W koszty wliczono także okres 10 dniowej żałoby narodowej.
Co robili lekarze ze szpitala w podwarszawskim Piasecznie, by ratować 18-letnią Polę? To pytanie zadają sobie zrozpaczeni rodzice, a także lekarze z innych placówek, którzy potem walczyli o życie dziewczyny.
- Zrobimy teraz wszystko, żeby zabrać Fabiana z placówki - deklaruje w Uwaga TVN! Extra.
Dawid B. polał Kamila bardzo gorącą wodą i rzucił go na rozgrzany węglowy piec. Mimo wysiłków lekarzy chłopca nie udało się uratować. Po śmierci Kamila prokuratura zmienia zarzut dla oprawcy. Mężczyzny odpowie za zabójstwo dziecka ze szczególnym okrucieństwem.
Państwowa Agencja Atomistyki wydała w tej sprawie specjalny komunikat. Czy jest się czego obawiać?
Dzień Wychodzenia z Szafy (Coming Out Day) obchodzony jest 11 października. Innym ważnym dla społeczności LGBT świętem jest Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii obchodzony 17 maja. Jak takie dni poprawiają sytuację osób o orientacjach seksualnych innych niż heteroseksualna? Jakie znaczenie mają coming outy?
Sieją postrach i zniszczenie w wielu regionach świata. W brutalnej agresji Rosji na Ukrainę Grupa Wagnera odgrywa ważną rolę, dostarczając na pole bitwy morderców, gwałcicieli i degeneratów z rosyjskich więzień. Dziennikarka programu "Superwizjer" dotarła do jednego z byłych najemników, który nie boi się opowiedzieć dramatycznych szczegółów dotyczących działalności tej grupy.