Gorące tematy

10-latka wzięła udział w niebezpiecznym wyzwaniu na TikToku. Lekarzom nie udało się jej uratować

Gorące tematy

Autor:
Justyna
Piąsta
Dziecko w szpitalu

Na TikToku powstają wyzwania, które szybko zyskują na popularności wśród dzieci. Z pozoru niewinna zabawa, może mieć poważne konsekwencje. W Stanach Zjednoczonych, w stanie Pensylwania, zmarła 10-letnia dziewczynka. Brała udział w tzw. "Blackout Challenge". Teraz jej rodzice ostrzegają innych, aby mieli czujność, co ich pociechy oglądają w internecie.

"Blackout Challenge" na TikToku

Młodzi użytkownicy TikToka chętnie wykonują różnego rodzaju wyzwania, ponieważ dokumentujące je filmy mają dużą oglądalność i pozwalają na szybkie zebranie nowych obserwatorów. 10-letnia Nyla Anderson chciała sprawdzić się w zadaniu, które, niestety, od jakiegoś czasu jest bardzo popularne wśród młodzieży. "Blackout Challenge" polega na wstrzymywaniu oddechu do momentu omdlenia. Dziewczynka podjęła kilka prób, by wykonać to wyzwanie. Ostatnia z nich okazała się tragiczna w skutkach. Nyla straciła przytomność.

- Nikt nie był z nią w sypialni, kiedy to się stało, więc nie było nikogo, kto mógłby ją uratować - powiedziała zrozpaczona mama dziewczynki w rozmowie z ABC 7.

Rodzina znalazła 10-latkę, leżącą bez ruchu na podłodze. Natychmiast wezwano pogotowie i przetransportowano ją do szpitala, ale lekarzom nie udało się jej uratować. Jak podają amerykańskie media, Nyla Anderson jest co najmniej piątym dzieckiem, które w tym roku zmarło z powodu udziału w "Blackout Challenge".

Internet i technologia

Czy technologia nas ogłupia?
Czy technologia nas ogłupia?Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Rodzice ostrzegają przez niebezpiecznym wyzwaniem

Rodzina Nyli Anderson jest zdruzgotana. Mama zmarłej 10-latki apeluje do rodziców i opiekunów nastolatków, by byli czujni.

- Upewnij się, że sprawdziłeś telefony swoich dzieci. Nigdy nie wiadomo, co można w nich znaleźć. Nie pomyślałbyś, że 10-latki spróbują tego wyzwania. A robią to, bo są dziećmi i nie wiedzą, co jest złe - powiedziała Tawainna Anderson w rozmowie z ABC 7.

Kobieta nie może pogodzić się ze śmiercią córki. - Jestem tak zraniona. To ból, który nigdy nie zniknie - wyznała. Lekarze ostrzegają, że wstrzymywanie oddechu, może prowadzić do zatrzymania akcji serca i innych zagrożeń medycznych, takich jak poważne uszkodzenie narządów, w tym uszkodzenia mózgu.

Zobacz wideo: Filmiki Konrada o nauce są hitem sieci

Filmiki Konrada o nauce są hitem w sieci
Filmiki Konrada o nauce są hitem w sieci Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: gorodenkoff/Getty Images

Pozostałe wiadomości