Zwierzęta

Tom Justyniarski: „Marzę o tym, aby wszystkie schroniska były puste”

Zwierzęta

W ostatnim czasie zaostrzeniu uległy przepisy, które mają dbać o dobre traktowanie zwierząt. Obecnie, za porzucenie psa może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Tom Justyniarski – pisarz i miłośnik zwierząt, opowiedział o swojej walce o prawa czworonogów.

Kim jest Tom Justyniarski?

Tom Justyniarski to pisarz, miłośnik i obrońca zwierząt, który jako pierwszy domagał się zakazu używania petard w Sylwestra. Za swoją misję uważa szerzenie miłości, empatii i szacunku do zwierząt. Jego książka zatytułowana „Psie troski” zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Wybierzmy wspólnie lektury” zorganizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowe.

Od zwierząt możemy się nauczyć bezwarunkowej miłości, którą okażemy później innym ludziom, przyrodzie i zwierzętom – wyznał w programie.

Zajęcia dla dzieci

Tom jest nie tylko pomysłodawcą okna życia dla zwierząt, ale odpowiada również za akcję czytania bajek w schronisku, którą uważa za najlepszą lekcję empatii. Dodatkowo organizuje lekcje w szkołach i przedszkolach w całej Polsce, podczas których uczy najmłodszych miłości do zwierząt. W jego zajęciach wzięło udział już 300 tysięcy dzieci. Swoją działalnością chce sprawić, aby schroniska straciły rację bytu i wszystkie znajdujące się w nich czworonogi znalazły kochający dom.

Marzę o tym aby wszystkie schroniska były puste. Obiecałem psom, że moim życiem, moją działalnością, doprowadzę do tego, że schroniska nie będą potrzebne - wyznał Tom.

Zobacz też:

Literacka Nagroda Nobla. Olga Tokarczuk już dziś odbierze nagrodę!

Jak zaplanować Święta Bożego Narodzenia? Kilka cennych rad

"Gdańsk" na Węgrzech. Krótka historia miłosna z księgarnią w tle

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości