Jakie naprawdę są pudle?
Pudle to psy, obok których nie da się przejść obojętnie. Mają w sobie niesamowitą elegancję, ale też nieposkromioną energię podwórkowego rozrabiaki. W studiu Dzień Dobry TVN projektantka i właścicielka sześciu pudli Joanna Przetakiewicz oraz hodowcy pudli Izabela i Karol Rozpędowscy opowiedzieli widzom o najpopularniejszych mitach i faktach związanych z tą rasą.
Jak się okazuje, pudle uwielbiają ruch i nie przepadają za całodziennym leżeniem na kanapie. - Są stworzone do różnych zabaw, gier, łapania frisbee, zabawach sportowych polegających na pokonywaniu różnych przeszkód. Są też bardzo inteligentne i nie mogą się nudzić - tłumaczył hodowca. - To jest drugi najinteligentniejszy pies świata - dodała Joanna Przetakiewicz.
Inteligentny psijaciel na czterech łapach
Dlaczego hodowcy psów zdecydowali się właśnie na tę rasę? - Zakochałam się w pudlach jako mała dziewczynka, ponieważ moja sąsiadka miała dwa pudle i próbowałam namówić rodziców, później przez 6 lat męża, aż w końcu się udało i ta miłość zaowocowała tym, że następnym krokiem było założenie hodowli, by dzielić się tą pasją i szczęściem z innymi - powiedziała Izabela Rozpędowska.
Joanna Przetakiewicz potwierdziła, że jej psy dają jej ogromną radość. - Miłość psów powinna być na receptę, [...] to jest esencja miłości. To są psy bardzo charakterne, jak widać. Są szalenie, aż obsesyjnie kochające - tłumaczyła.
Czy pudel to dobry wybór psa, jeśli posiadamy dzieci? - Rodzice nie powinni szukać psa dla dziecka i przede wszystkim bywa różnie. Na pewno pudle świetnie dogadują się ze starszymi dziećmi, dorosłymi, kochają atencję i być w centrum uwagi. Z dzieckiem muszą tę uwagę jednak dzielić. Na pewno musi być dobre przygotowanie - podkreśliła hodowczyni pudli.
O czym jeszcze należy pamiętać, gdy decydujemy się na pudla? Zobacz całą rozmowę w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Śpiewający pies z Nowej Gwinei – historia powstania tej wyjątkowej rasy i jej cechy
- Przejechali 700 km, by uratować szczeniaka. Psiak przez tydzień nie mógł wydostać się z rzeki
- Sukces schroniska w Krakowie. Ile psiaków znalazło nowy dom?
Autor: Aleksandra Matczuk
Źródło zdjęcia głównego: East News/Maciej Gołaszewski