Dwa psy, które zarabiają na siebie i swoich opiekunów. Ich wynagrodzenie to zawrotna suma

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
The Guardian

Ok. 100 tys. funtów rocznie - tyle zarabiają Hugo i Huxley. To psy rasy golden retriver, które dzięki swoim opiekunom stały się gwiazdami Instagrama. Chcą z nimi współpracować największe marki. Nie dość, że dostają masę gadżetów, to jeszcze na reklamach zarabiają masę pieniędzy.

Psi influencerzy

Internauci uwielbiają zwierzaki, dlatego konta, na których główną rolę grają czworonogi, cieszą się ogromną popularnością. Przykładem takich psich celebrytów są Hugo i Huxley - golden retrivery pochodzące z Wielkiej Brytanii. Od innych czworonożnych kolegów różnią się tym, że zarabiają i na siebie, i na swoich opiekunów.

Profil na Instagramie @hugoandursula obserwuje ponad 322 tys. osób i prowadzony jest przez fotografkę Ursulę Aitchison. Kobieta dla "The Guardian" opowiedziała o początkach kariery jej dwóch psów. Przyznała, że nie planowała tego, że jej zwierzaki zostaną internetowymi gwiazdami. Któregoś dnia zauważyła, że potrafią nieźle zapozować do zdjęcia, co niewielu czworonogom sprawia łatwość. Każde kolejne udane zdjęcie trafiało na instagramowe konto Ursuli i tak jej profil zapełniał się głównie psimi treściami, co spodobało się internautom.

Ile zarabia pies na Instagramie

Hugo i Huxley to jedne z wielu zwierzęcych gwiazd w sieci. Mimo wszystko ani oni, ani ich właściciele raczej nie narzekają na niedostatek. Jak opowiadała ich właścicielka - mogą liczyć na masę gadżetów od różnych producentów. Co więcej, psy reklamują przeróżne firmy na swoim instagramowym profilu.

Od obuwia i ubrań, po samochody i wycieczki - takie rzeczy polecane są na profilu psiaków z Wielkiej Brytanii. Jak mówi Ursula - rocznie, dzięki psom na jej konto wpływa dodatkowe 100 tys. funtów (około 530 tys. złotych). Jak wylicza w darmowych paczkach i barterach zarabiają kolejne 50 tys.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: The Guardian

Źródło zdjęcia głównego: Mike Brinson/Getty screen/Instagram

Pozostałe wiadomości