Najstarszy pies na świecie. Właścicielka uratowała mu życie. Nie uwierzysz, ile ma lat

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Guinnessworldrecords.com
Rekord Guinnessa

Spike jest najstarszym psem na świecie. Choć jest głuchy i ślepy, to w wieku 23 lat nadal może pochwalić się nienajgorszym zdrowiem. Mieszka w amerykańskim stanie Ohio. Właścicielka znalazła go 13 lat temu na parkingu przy sklepie spożywczym.

Spike wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

Spike stał się oficjalnie najstarszym psem na świecie. Ma już 23 lata i nadal cieszy się całkiem dobrym zdrowiem jak na swój wiek. Do Księgi Rekordów Guinnessa trafił w grudniu 2022 roku. Jak się okazuje, zanim pies poznał swoją aktualną właścicielkę, jego życie było naznaczone strachem i cierpieniem.

Zwierzęta

To miejsce przytuli każde zwierzątko
To miejsce przytuli każde zwierzątkoDzień Dobry TVN
wideo 2/33

Trzynaście lat temu Rita Kimball znalazła go na jednym z parkingów przed sklepem spożywczym. Pies od dłuższego czasu błąkał się po ulicach w poszukiwaniu schronienia. - Urzędnik w sklepie spożywczym powiedział nam, że był tam przez trzy dni i karmili go ochłapami - tłumaczy właścicielka w rozmowie z portalem Guinness World Records.

Najstarszy pies na świecie

Po dokładnym obejrzeniu psa, dostrzeżono, że był on ogolony na plecach, a także miał plamy krwi na szyi od łańcucha lub liny. Nie wiedząc, do kogo należał Spike, Rita postanowiła zabrać go do domu.

- Otworzyliśmy drzwi samochodu, aby zapiąć naszego wnuka w foteliku, a Spike od razu wskoczył i usiadł na siedzeniu, jakby wiedział, dokąd jedziemy. Tak miało być - wyjaśnia.

Właścicielka rekordzisty wyjaśniła także, dlaczego jej czworonóg dostał imię Spike. - To imię dla dużego psa. Mój jest mały, ale zachowywał się jak duży pies - opowiada. - Kiedy był młodszy, próbował zastraszać krowy i konie, szczekając i próbując je gonić – podsumowała Rita.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Guinnessworldrecords.com

Źródło zdjęcia głównego: Guinness World Records/GettyImages/Babursaglam

Pozostałe wiadomości